Колишні полонені українці розповіли про жорстоке утримання

4 вересня 2019, 14:17
Читать новость на русском

Харкову про політв'язнів нагадали залізною інсталяцією – на майдані Конституції розмістили 120 капканів. Саме стільки українців зараз у в'язницях в анексованому Криму та в Росії. Ще нещодавно капканів було 121 , проте Олександр Стешенко повернувся після року у в'язниці.

Петро живе між капканами, бо його брат у Криму засуджений до 14 років в'язниці. Володимира Дудку російський суд безпідставно назвав диверсантом.

Читайте також: Сотня капканів та листівки: в Одесі розпочали всеукраїнський тур на підтримку бранців Кремля

"Наприкінці липня було рівно 1000 днів, як він перебуває в катівнях ФСБ. Здоров’я у нього сильно похитнулося", – розповів брат політв'язня Петро Дудка.


Залізна інсталяція

В російському полоні нині перебуває 120 українців, тому стільки капканів поставили в центрі Харкова. Як символ того, що кожен може потрапити в полон, перебуваючи в Криму чи на окупованих територіях Донеччини та Луганщини.

Більшість ув'язнених кримські татари схопили спецслужби та під тортурами вибили зізнання в надуманих злочинах. Олександр Стешенко тільки місяць тому звільнився з тюрми. Катуваннями з нього вибили покази проти проукраїнських кримчан, яких він навіть не знав.


Олександр Стешенко

Били мене шокером, душили мене пакетами. На 4 день прийшов співробітник ФСБ, зняв мішок з моєї голови і каже: "У тебе є останній шанс",
– пригадав колишній політв'язень Олександр Стешенко.

Ігор Мовенко та Роман Терновський розглядають капкани, в яких ще недавно були самі. Першого засудили за пост у мережі, а другого – визнали терористом за участь у "Правому секторі".


Ігор Мовенко

"Мене затримували, як справжнього терориста, а я просто йшов на роботу", – повідомив колишній політв'язень Ігор Мовенко.

Ти знаходишся ще в ув’язненні і тут переходиш кордон. Перший вдих – це не опишеш,
– розповів колишній політв'язень Роман Терновський.

Підтримати тих, хто ще у буцегарні може кожен. Для цього треба написати листа ув'язненим.

Усі, хто відчув російське беззаконня на собі, болісно пережили 30 серпня та обмін, що не відбувся. У чесну гру Росії не вірить жоден.


Пресконференція про бранців Кремля

"Зараз звільнити 30 людей. Путіну нічого не вартує заарештувати завтра ще 60", – заявив колишній політв'язень та заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

Наступним містом, де з'являться капкани та говоритимуть про політв'язнів, стане Маріуполь.

Що відомо про глобальну кампанію "Save Oleg Sentsov"?
Кампанія об'єднує людей у понад 40 країн світу, постійно контактує з міжнародниками, членами Європарламенту та ПАРЄ.

Кампанія проводить публічні акції, координує міжнародну підтримку бранців Кремля, займається листуванням, направляє звернення до міжнародників, поширює інформацію в соцмережах.

Специфіка кампанії – самоорганізація з ініціативи місцевих волонтерів. Кожен може долучитись до глобальної ініціативи на підтримку в'язнів Росії тут.