"Ми разом". Чому у Верховну Раду пройшов "Опозиційний блок"

31 жовтня 2014, 00:01
Читать новость на русском

Про те хто і чому на виборах до ВР-2014 голосував за "Опозиційний блок" дослідили журналісти "Радіо Свободи".

Позачергові палментські вибори з огляду на втечу Януковича та війну на Сході мали б істотно зменшити кількість його соратників у ВР.

Ще місяць тому соціологи пророкували регіоналам підтримку на рівні 2%, однак Партія регіонів назвала себе "Опозиційним блоком", і сміливо почала захищати мир та промисловість у рекламних роликах.

"Опозиційний блок", в який входять досвідчені виробничники у новомі складі Верховної Ради реалізує комплексний план відродження економіки, – заявив 2-ий номер "Опозиційного блоку", член Партії регіонів Олександр Вілкул.

І це спрацювало, "Опозиційний блок" набрав майже 9,5%, і матиме у парламенті 27 депутатів. І якщо Захід та Центр не підтримали регіоналів, то Південь та Схід, попри патріотичні мітинги і ленінопади – таки привів новоспечений "Опозиційний блок" до парламенту. До Ради "Опозиційний блок" веде міністр енергетики часів Януковича Юрій Бойко – фігурант корупційного скандалу із підозрою у розкраданні держбюджету.

Харків, який начебто став проукраїнським містом за російської агресії на Донбасі, на виборах проголосував переважно за "Опозиційний блок".

Це певна консервативність харківського електорату, який завжди був базою для Партії регіонів. Є інерція політичної культури, відповідно, і є інерція відповідних політичних орієнтацій, – сказав політолог Олександр Фісун.

"Опозиційний блок" на Харківщині загалом набрав третину голосів виборців. Окрім цього, по мажоритарним округам лідерами є самовисуванці, колишні регіонали. Їм на руку зіграв старий спосіб боротьби за виборця, користуючись підтримкою міського голови Кернеса, кандидати у Харкові ремонтували під'їзди.

Люди за звичкою, за принципом впізнавання, за принципом комфортності – вони зробили той вибір, котрий робили вже до цього. Все-таки зроблений асфальт, відремонтовані під'їзди – це більш конкретно і більш знайомо, ніж просто слова, – розповів кандидат психологічних наук Максим Житко.

Далі – дивіться у відесюжеті.