У міськраді Харкова зняли барельєф із зображенням Леніна – але ненадовго: фото, відео

24 лютого 2021, 14:18
Читать новость на русском

У Харківській міськраді неспокійним видалося 24 лютого. На додачу до всього там ще й зняли барельєф із радянським вождем Володимиром Леніним. Але таке щастя тривало недовго – за деякий час композицію повернули на місце.

Барельєф зі стіни зняв представник громадської організації "Світанок" та співзасновник організації "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков. Він обурювався цим питанням і раніше.

Актуально Бо помер: Харківська міськрада припинила повноваження Кернеса


У міськраді Харкова активіст Вадим Поздняков зняв барельєф із Леніним, але невдовзі його повісили назад / Колаж 24 каналу

Докладніше про подію

  • Після того, як зняли барельєф, на місце події прибула поліція.
  • Правоохоронці оглянули табличку та взяли пояснення у Позднякова.
  • Також опитали представника партії "Демократична сокира" Микиту Соловйова.
  • За деякий час барельєф повісили на стіну назад.

Ці ордени мали демонтувати ще у 2015 році, їх демонтували з фасаду Харківської міської ради. Інститут національної пам'яті звертався до самої Харківської ради, але це все закінчилося нічим,
– наголосив Поздняков у коментарі "Depo.Харків".

До теми Невідомі знесли останній в Україні пам'ятник Леніну: фото

У міськраді Харкова зняли барельєф із Леніним: прибула поліція – дивіться відео

Що про барельєф із Леніним Поздянков говорив раніше

На початку лютого він наголошував, що у холі Харківської міської ради висить велике зображення "вождя світового пролетаріату". І його досі не демонтували.

Якщо міська рада відмовиться його зняти – буду знімати власноруч і передам до музею. У нас є депутати міської ради, які готові зробити це разом?
– підкреслював активіст.

Зауважимо! 21 травня 2015 року в Україні розпочалася декомунізація. Це процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології. Розпочався він ще в часи розпаду СРСР і з новою силою активізувався під час Революції Гідності. У межах декомунізації міста України позбулися не лише радянських пам’ятників, а і перейменували багато вулиць і навіть міст.

Інші гучні події в міськраді Харкова 24 лютого

  • Представник ОПЗЖ Андрій Лесик назвав події Революції Гідності "державним переворотом". Крім того, він звернувся до депутатів з трибуни російською мовою. Після таких слів Лесика освистали. Більше того, представники ЄС і організації "Фрайкор" підійшли до трибуни, почали штовхати депутата та обливати його водою. На захист представника ОПЗЖ тали його однопартійці.