Опіати виявили у крові у Зайцевої – що це таке
Експертиза виявила опіати у Олени Зайцевої, яку звинувачують у скоєнні страшної аварії у Харкові, внаслідок чого загинуло 5 людей. Ми вирішили з’ясувати, що це за речовина, та який вона має вплив на організм людини.
Читайте також: Наркотики, сльози, невизнання вини: скандальні деталі суду над Зайцевою
Опіати – ліки чи наркотики
Це назва наркотичних речовин, які виготовляють з опію. До них відносять природні алкалоїди опіуму. Вони можуть бути натурального чи синтетичного походження.
Як відомо, захист Олени Зайцевої заявив, що підзахисна вживала заспокійливі препарати, тож саме тому експертиза виявила вміст опіатів.
Дивіться також: За кілька метрів: з'явилося моторошне відео з найближчої камери від місця ДТП у Харкові
Олена Зайцева в суді
Опіати справді використовують в медицині. Опіати натурального походження – це морфін, кодеїн та тебаїн. Йдеться про дуже сильні знеболюючі препарати, які мають сильний ефект. Тож продаються тільки за рецептом. Такі опіати призначають хворим при хронічних болях, після складних операцій, і їх можна вживати лише під контролем лікарів.
Окрім того, певна доза опіату є у деяких ліках від кашлю – вони містять кодеїн. Що ж стосується заспокійливих препаратів, то до їхнього складу опіати не входять.
Є й напівсинтетичні і синтетичні опіати – це героїн, меперидин (Демерол), фентаніл (Сублімаз), проксифен (Дарвон) тощо.
Як опіати впливають на організм?
Як ми вже згадували, що вживання та доза препаратів, які містять опіати, має відбуватись під чітким контролем лікаря. Відповідно вплив на організм залежить від розміру дози та тривалості вживання препаратів. Слід наголосити, що будь-які опіати викликають залежність.
Вплив на організм опіатів:
- Різке звуження зіниць;
- Болюча реакція очей на світло;
- Cплутана свідомість;
- Гіпоксія (кисневе голодування);
- Проблеми з диханням, що може призвести навіть до апное (тимчасова зупинка дихальних рухів);
- Втрата свідомості.