Переселенці не вірять у безкорисливу допомогу, — волонтер
В гостях у студії Телеканалу новин "24" – координатор волонтерської ініціативи "Станція Харків" Єва Гукалова розповіла про те, як можна виїхати із зони бойових дій і що таким людям робити далі.
Як виїхати із зони АТО
За її словами, волонтерська ініціатива "Станція Харків" разом із групами волонтерів приїхали у Київ із відкритим листом Порошенку та уповноваженим відомствам у справі евакуації людей із зони АТО із пропозиціями про те, як вони бачать роль держави в евакуації людей і в подальшій допомозі їм.
Зараз переселенців везуть в Святогірськ, а надалі – це зазвичай Харків. На вокзалі у Харкові їх зустрічають наші волонтери, надають їм першу допомогу – це і психологічна консультація, і інформаційна, годуємо, вдягаємо, надаємо медичну допомогу та, при потребі, купуємо квитки в інше місто,
— сказала Гукалова.
"Укрзалізниця", як вона розповіла, раніше надавала безкоштовні квитки, але вже спочатку січня припинила, пояснюючи це збитковістю.
У Харкові із поселенням переселенців справді великі проблеми. На даний момент забиті всі місця,
— повідомила волонтер.
Де можна отримати допомогу
Із всіх обласних департаментів, з якими працює "Станція Харків", найбільше допомагає центр зайнятості.
Вони допомагають, але, на жаль, у них дуже низькооплачувані вакансії. І приймають на роботу тільки при наявності документів. Якщо переселенці і погоджуються на таку роботу, то ледве вистачає на оплату житла,
— розповіла Гукалова.
Переселенці, дуже часто, ще, перебуваючи на вокзалі, спочатку шукають роботу, а вже потім думають про гуманітарну допомогу.
Робота для переселенців
"На жаль, знаходять роботу не по спеціальності. Ми маємо ще таку ситуацію, як втрата кваліфікації, коли, наприклад, лікар працює вантажником. Більше того, часто жінки влаштовуються вантажниками, аби хоч якось прогодувати дітей",
— сказала активістка.
Волонтерська ініціатива "Станція Харків" має свою базу перевірених вакансій для переселенців. Далеко не всі підприємства готові приймати на роботу переселенців, мотивуючи це часто власними забобонами стосовно переселенців або бояться, що це тимчасово.
Евакуація
В ДСНС вважають, що потреби в евакуації немає і не варто нагнітати паніку. Люди, котрі там проживають, також не поспішають виїжджати, так як перебувають в інформаційній ізоляції.
Людське відношення з боку волонтерів змушує змінювати думку переселенців. Люди дякують із слізьми на очах, не вірячи, що можна безкорисливо допомагати,
— сказала волонтер.