У Харкові відновили пам'ятник Жукову: фото

11 липня 2019, 10:01
Читать новость на русском

У Харкові повернули на місце пам'ятник радянському маршалу Георгію Жукову. Його знесли 2 червня під час акції протесту біля Палацу спорту. У той день проходив з'їзд партії Геннадія Кернеса та Геннадія Труханова "Довіряй справам".

Мер міста Геннадій Кернес зазначив, що він виконав свою обіцянку щодо пам'ятника.

Читайте також: У Кабміні відреагували на перейменування проспекту іменем Жукова в Харкові

"Як і обіцяв – сьогодні повернули на місце", – написав міський голова і виклав фото відновленого пам'ятника Георгію Жукову.

У коментарях до посту Кернеса думки людей щодо відновлення пам'ятника Жукову розділилися. Одні схвалюють дії мера міста, а інші – відверто засуджують. "Повернув на місце вбивцю і радіє", – написали користувачі. "Круто, тепер Кернес героїчно захистив пам'ятник військовому злочинцю", – додали підписники Кернеса. Інші зазначили, що "це чудово" і подякували за "відновлення історії".

Про те, як активісти знесли пам'ятник Жукова 2 червня – читайте за посиланням.

Користувачі додали, що краще б Кернес виділив гроші на ремонт житлового фонду або навів порядок в транспортній галузі.

Варто наголосити, що за законом про декомунізацію пам’ятник Жукову повинен бути демонтований. А згідно з законом про присвоєння імен в тому числі і топонімам, немає правових підстав присвоїти ім’я Жукова будь-якому топоніму.

Хто такий маршал Жуков?Радянський полководець і державний діяч, чотириразовий Герой Радянського Союзу. Протягом Другої світової війни командував військами Київського особливого військового округу, Генеральним штабом, 1-м Білоруським фронтом тощо.

Однак його особистість – дуже неоднозначна. На переконання багатьох експертів, радянський полководець не цінував життя своїх солдатів. Про нього пишуть історики: "Жуков ніколи не поведе армію в бій, якщо в нього людей не в 5 разів більше, ніж у противника".


Маршал Георгій Жуков

Жуков також очолив військові навчання Радянської армії із застосуванням на Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області (Росія) з використанням ядерної зброї. Вони відбулись 14 вересня 1954 року і мають страшні наслідки.

Так, з 45 тисяч задіяних військових до 2013 року в живих залишилося трохи більше 2 тисяч. Половина з них офіційно визнані інвалідами першої та другої групи, у 74,5% – хвороби серцево-судинної системи, ще у 20,5 % — хвороби органів травлення, у 4,5% — злоякісні новоутворення і хвороби крові. Також постраждало близько 10 тисяч цивільного населення з найближчих населених пунктів. Відомості про навчання засекречені.

Дивіться відео від 24 каналу про те, хто такий маршал Жуков: