Усе про блокаду російських фур: чому цим знову займаються активісти
По всій Україні активісти вже четвертий день контролюють траси міжнародного значення і не пропускають російські вантажівки, що прямують до Європи. До блокади окупанта вже долучилися патріоти в 11 областях. Сьогодні учасників акції офіційно підтримав уряд.
Однією із останніх (на цей момент) до всеукраїнської блокади долучилася Сумщина.
На Буковині водії вантажівок із російськими номерами не можуть зрушити з місця вже четверту добу. Обурені, проте вказівки активістів слухняно виконують.
Офіційно заборонити транзит російських фур Харківщиною вимагали місцеві активісти. Губернатору написали та принесли офіційного листа, однак зустрічі з ним так і не відбулося. Людей не пустили Нацгвардійці.
На митному посту "Гоптівка" на кордоні між Харківщиною та Росією працюють лише митники. Про блокаду тут лише чули. Транспорт без проблем в`їжджає та виїжджає. Та харківські активісти обіцяють перекрити трасу найближчим часом.
Хоча офіційний Київ кілька днів вагався, як реагувати на дії активістів, сьогодні владі довелося визначитись. Уряд офіційно призупинив проїзд по території України російським вантажівкам у відповідь на заяви Москви.
Учора міністерство транспорту РФ опублікувало у себе на сайті інформацію проте, що Росія вводить тимчасову заборону на транзит українських вантажних авто її територією, мотивуючи це тим, що нібито іде якесь обмеження російських вантажних автомобілів територією України,
— пояснив міністр інфраструктури України.
Блокувати вантажівки, що перевозять російські товари до ЄС, активісти патріотичних організацій і учасники АТО розпочали 11 лютого. Першими на траси вийшли у Закарпатті, а вже наступного дня "ведмежу блокаду" підхопили й інші західні регіони.
Дивіться також: Насіров вважає, що від блокади Україна може програти