Як Київ і Харків живуть без метро: фото і відео

18 березня 2020, 15:48
Читать новость на русском

З 18 березня у Києві, Дніпрі і Харкові не працює метро. До таких кроків влада вдалася, аби запобігти розповсюдженню епідемії коронавірусу. Втім, від масових скупчень людей це не уберегло – пасажири замість "підземки" лише пересіли на трамваї і тролейбуси.

Попри вказівки, щоб у громадський транспорт впускати не більше як 10 людей і лише у захисних масках, на ділі жодні обмеження не працюють, розповіла журналістка 24 каналу.

Важливо Перший день без метро: Київ стоїть у заторах – карта

У Києві перед входом у громадський транспорт людей не перевіряють, більшість з них без захисних масок. Так само практично не користуються засобами захисту і водії.

Подекуди люди десятками чекають на свої автобуси, а на одній із зупинок поблизу станції метро "Чернігівська" близько сотні людей зібралося в очікування автобуса №118, який їде з Броварського проспекту на Правий берег столиці.


Люди в очікуванні автобуса у Києві / Фото "Інформатор"

"ДТП-Київ" також публікує фото громадського транспорту, який їздить повним пасажирів, попри будь-які обмеження. Схоже, жодною епідемією киян не злякати.


Про обмеження у 10 людей на вагон кияни, схоже, не чули / Фото "ДТП-Київ"


Десятки людей чекають на маршрутку у Києві, 18 березня / фото: "Київ Live"

Попри обмеження, у Києві досі багато людей у маршрутках: дивіться відео

Кияни очікують на маршрутку, у засобах захисту – не всі: дивіться відео

До слова Попри заборону в Україні переповнені маршрутки, а люди в транспорті – без масок: фото, відео

Схожа ситуація і в Харкові – після закриття метро лише побільшало людей у маршрутках і трамваях. Як і в Києві, про обмеження на кількість людей чи необхідність захисних засобів ніхто не чув.

Станом на 14:00 маршрутки і трамваї проїжджають спокійно, і вони не заповнені. Зранку в годину пік просто скадно було влізти у громадський транспорт, про ніякі 10 чи 20 пасажирів мова не йшла. Саме через це в мерії розглядають ще додатково додати транспорт, щоб надвечір ситуація не повторилася.

З приміськими сполученнями надвечір також може бути проблема, тому що людей привезли в Харків на роботу автобуси, а назад вже вони не будуть ходити. І людям доведеться якось добиратися до найближчих містечок і сіл.

Метро – це артерія Харкова була. Це великий колапс. Кажуть, в маршрутках по 10 людей возити? Там не те що 10, там люди один одному на голови насідають,
– розповів місцевий житель Павло.

У харківських трамваях значно більше, ніж 10 людей на вагон / Фото "Об'єктив"


Через закриття метро у Харкові лише побільшало людей у наземному транспорті / Фото "Об'єктив"

Та задля справедливості слід відзначити, що багато людей вирішили не ризикувати власними життями та здоров'ям і таки дослухалися до порад влади. Для них такі обмеження – це спосіб прогулятися на роботу чи у справах на свіжому повітрі.


Через закриття метро у Харкові побільшало людей на вулицях / Фото "Нетиповий Харків"

Яка ситуація з транспортом у Києві: відео

Що відомо про обмеження через епідемію?На час карантину українська влада запровадила низку обмежень, аби запобігти епідемії коронавірусу. Зокрема, заборонено роботу метро, а у трамваях і маршрутках діють обмеження на кількість пасажирів.

Так, в одному вагоні одночасно можуть перебувати не більш як 10 людей. Крім того, усі зобов'язані користуватися засобами особистого захисту. Напередодні офіційні представники влади повідомляли, що людей без масок просто не пускатимуть у громадський транспорт.