росія підставила Китай: аналітик пояснив зупинку інвестицій у "новий шовковий шлях"

1 серпня 2022, 19:41
Читать новость на русском

Китай зупинив всі інвестиції в росію за проєктом "Один пояс, один шлях". Так Пекін прагне уникнути санкцій, які Захід запровадив проти країни-агресорки через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це 24 каналу розповів аналітик Андрій Віргінський. Він наголосив, що Китай не в захваті від того, як росія підставила його з проєктом "Один пояс, один шлях".

До теми Китай зупинив інвестиції у росію через масштабну ініціативу: що сталося

Пекін та москва не афішують цю полеміку

Як пояснив аналітик, транзит і прийняття вантажів, які прямують з Китаю, але проходять через росію до кінцевого ринку споживання, яким є Європейський Союз – просто туди не доїжджають. Саме тому зараз для Піднебесної стає ще більш важлива співпраця з Казахстаном. Водночас у всіх можливих сенсах – як в енергетичному, так і транзитному.

 

Андрій Віргінський

Аналітик

 

Китай і росія не будуть виносити цю полеміку на загальний огляд. Зокрема, через те, що зараз КНР не може критикувати кремль за ті дії, які він вчиняє на території України. Принаймні Пекін цього не робить публічно.

Віргінський зазначив, що концепція бачення ситуації Пекіном полягає в тому, що росія має певні загрози. Водночас ці загрози створюють країни Заходу, тому державу-агресорку потрібно десь почути.

Очевидні заходи Китаю

Аналітик наголосив, що усі додаткові видатки, які має Китай, компенсовуються дешевим імпортом енергоносіїв з росії. Ними вона фактично й покриває ті збитки, які отримав Пекін у своєму глобальному проєкті "Один полюс, один шлях".

 

Андрій Віргінський

Аналітик

Припинення інвестицій – це зрозумілі з погляду Китаю заходи. Там вважають, що не потрібно фінансувати країну й логістику, якщо через неї не скеровуватимеш жодні вантажі, оскільки їх не прийматиме реципієнт.

Віргінський зауважив, що зараз Пекін перепрофільовує цей шлях на сусідні країни. Водночас росія однаково платить Китаю своїм сировинним товаром, яким є газ, нафта та вугілля.

Скільки втратить росія

Крім того, як додав аналітик, зараз неможливо підрахувати, скільки через припинення китайських інвестицій втратить росія. Він зазначив, що проєкти з логістики не розраховують за абсолютними цифрами.

Читайте на сайті Китай хоче розпотрошити росію і забрати собі найцікавіші частини, – Давидюк

"Усе залежить від вантажопотоку, кількості контейнерів, кількості залізничних сполучень. Для цього треба дивитись план і проаналізувати, наскільки він невиконаний. Водночас зараз до таких документів доступу немає", – зауважив Віргінський.

Віргінський пояснив зупинку інвестицій у "новий шовковий шлях": дивіться відео


Китай припинив інвестувати в росію: що відомо

  • У першій половині 2022 року Китай не підписав жодних нових угод з організаціями з держави-агресорки. З врахуванням нових даних від центру Green Finance & Development Center при Фуданському університеті (Шанхай), вперше з 2013 року інвестиції Китаю в росію у рамках ініціативи "Один пояс, один шлях" впали до нульової позначки.
  • Це свідчить про те, що Пекін прагне уникнути санкцій, які країни Заходу запроваджують проти росії через повномасштабне вторгнення в Україну. Водночас це різко контрастує з минулими обіцянками на мільярди доларів та контрактами – зокрема, у 2022 році офіційні Пекін та москва підписали угоди на суму в розмірі приблизно 2 мільярди доларів.
  • Експерти зазначають, що такий спад може бути тимчасовим, оскільки між росією та Піднебесною залишається потужна взаємодія. Крім того, Китай істотно збільшив обсяги імпорту енергоносіїв з країни-агресорки.