Про це 24 каналу розповів український політолог Микола Давидюк. За його словами, Китай активно розвивається – там вже незабаром буде близько 1,5 мільярда людей. Тому й їм потрібні нові території та ресурси.

Важливо Чотири літаки Китаю увійшли в зону ППО Тайваню: США стягують авіаносці

Китаю вигідна слабка росія. Їм хочеться розпотрошити "тушку", забрати найцікавіші частини і далі собі розвиватися. В Китаї зараз майже 1,5 мільярда людей. А скоро на Землі буде 8 мільярдів людей, четвертина з яких будуть китайці, – наголошує Давидюк.

Після Тайваню Китай візьметься за росію

Давидюк жартома сказав, що зараз Китай дивиться на російський Сибір як на фабрику китайських паличок для їжі. Адже близько 1,5 мільярди таких приборів вони викидають в смітник лише за сніданок.

Китай демонструє, що вони готові загарбувати нові території. На думку Давидюка, після Тайваню Пекін обов'язково перемкнеться на росію, яка може бути серйозно ослабленою після війни проти України.

Якщо за Тайвань Захід буде заступатися, то за росію – ні. Навпаки їй допоможуть скласти лапки і розділять все на 30 незалежних держав. Єдине питання – що робити з ядерною зброєю, – зазначив Давидюк.

До теми – росію можуть викинути з ООН – Давидюк: дивіться відео

Загострення ситуації між Китаєм та Тайванем: важливі новини

  • Раніше посол Китаю у Франції заявив, що можуть повернути Тайвань "будь-якими способами". Вони натякали і про військове вторгнення.
  • Особливе загострення сталося через ймовірний візит спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню. У Китаї непублічно навіть лунали заяви про можливість збиття або перехоплення літака, на якому мала летіти Пелосі. Також Пекін оголосив військові навчання, а Тайвань у відповідь підняв в небо винищувачі.
  • Зараз так і не зрозуміло, чи справді збирається Пелосі летіти до Тайваню. Вона перебуває в робочій поїздці по країнах Азії.
  • Загострення між Китаєм та Тайванем може вплинути на Україну. Експерти розглядають три основних варіанти.
  • Утім, політолог Олег Саакян вважає, що все це штучно придуманий конфлікт, щоб досягти нових домовленостей між Китаєм та США. Але от в майбутньому Пекін може розпочати невелику війну.