У Китаї заявили, що не знали про плани Росії напасти на Україну, а якби знали – запобігли б

17 березня 2022, 02:47
Читать новость на русском

Джерело:

Washington Post

Позиція Китаю щодо вторгнення Росії в Україну та антиросійських санкцій турбує Захід, адже не є цілком зрозумілою. Посол Пекіна у Вашингтоні спробував "розвіяти непорозуміння та чутки".

Для цього пан Цінь Ган написав колонку в американській газеті. У тексті дійсно можна побачити доволі чіткі меседжі – зокрема, щодо того, що Китай нічого не знав про плани Росії та не підтримує їх.

Найважливіше Росія напала на Україну: хронологія основних подій 3 тижня війни

Посол Китаю у США пояснив позицію країни щодо війни в Україні

Спростування чуток

Цинь Ган, посол Китаю у США, спростував чутки, нібито Китай заздалегідь знав про намір Росії напасти на Україну, і що вимагав відкласти їх до завершення зимової Олімпіади. Заперечив він і те, що Москва просила військової допомоги у Пекіна.

Дозвольте мені сказати цілком відповідально: твердження, що Китай знав про цю війну, погоджувався з нею чи мовчазно підтримував її, є суто дезінформацією,
– заявив Цинь.

Він нагадав, що Китай є найбільшим торговим партнером як Росії, так і України, а ще й найбільшим імпортером сирої нафти та природного газу у світі. Тому, мовляв, війна не йде на користь і китайцям.

Якби Китай знав про неминучу кризу, ми б зробили все можливе, щоб запобігти її,
– заявив дипломат.

Яка ж позиція Китаю стосовно України

  • Цинь Ган запевнив, що його країна поважає суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, але – "слід серйозно ставитися до законних проблем безпеки всіх країн" (щось подібне з Пекіна лунало й раніше, коли Путін тільки почав вимагати у Заходу так званих "гарантій безпеки").
  • Цинь також зауважив, що "санкції не можуть забезпечити мир". А проте уточнив, що мовиться про "естафету санкцій проти китайських компаній" (це відповідь на застереження Вашингтона, що такі санкції можуть бути, якщо Китай допоможе Росії обходити накладені на неї обмеження).
  • Дипломат попросив і не порівнювати Україну з Тайванем. Мовляв, Китай прагне тільки "мирного возз’єднання" з цим островом (нагадаємо, Тайвань є частково визнаною країною, яку Китай вважає своєю територією, але не контролює).

У підсумку посол Китаю у США закликав сформувати "збалансовану, ефективну та стійку архітектуру європейської безпеки". Але на поточному етапі, мовляв, "пріоритетом є досягнення припинення вогню, щоб захистити мирне населення від війни".

Радимо переглянути: відео виступу Зеленського у Конгресі США