"Фінансуєте кийки, якими нас б'ють": Київ купує електрику в Мінська – білоруси невдоволені

13 лютого 2021, 05:51
Читать новость на русском

Джерело:

"Радыё Свабода"

Тим, що купує електроенергію в Білорусі, Україна фактично підтримує режим самопроголошеного президента країни Олександра Лукашенка. Про це заявив опозиційний білоруський діяч Павло Латушко.

Також Латушко, який очолює Народне антикризове управління Білорусі, вважає, що Україна в такий спосіб тільки поглиблює енергетичну залежність від Росії.

Читайте також Тихановська хоче зустрітись з керівництвом України: опозиціонерка звернулась до депутатів

Що думає опозиція Білорусі про купівлю Києвом електроенергії у Мінська

Під час онлайн-дискусії "БелАЕС: порятунок України від відключення електроенергії або фінансування режимів Лукашенка й Путіна" опозиціонер Павло Латушко висловив свою точку зору:

  • "Купуючи енергію в атомної електростанції, ви безпосередньо фінансово підтримуєте нелегітимний режим, та оплачуєте його примарний, збитковий і явно невигідний для білоруського народу і країни проєкт".

Мовиться про атомну електростанцію, яка, як вважає білоруська опозиція, країні геть не потрібна, ба й збудована з порушеннями як економічними, так і безпековими.

До того ж збудували БелАЕС за гроші головно Росії ("Росатому"), тобто купівля Києвом там енергії – це ще й ознака поглиблення його енергозалежності від Москви.

Знову ж таки, ви побічно фінансуєте і спонсоруєте кийки, які сьогодні б'ють братський для України білоруський народ. І тут ми не бачимо двозначності,
– наголосив Латушко.

Коротко про купівлю електроенергії Україно в Білорусі

У січні Україна отримала понад 180 мільйонів кіловат-годин із Білорусі. А в лютому поновився імпорт електроенергії з Росії.

  • Це відбулося начебто тому, за поясненнями української влади, що Україні потрібна допомога у зв'язку з морозами й певними труднощами в атомній і тепловій енергосферах.
Зверніть увагу: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевняв, що Україна буде готова відмовитися від електроенергії з Росії й Білорусі у 2023 році – тоді Київ зможе долучитися до електричної системи Євросоюзу. Наразі ж українська енергосистема інтегрована з системами колишніх радянських республік.