Київ – Крим: хто і чому їде на окупований півострів

17 травня 2016, 21:01
Читать новость на русском

Українці продовжують активно їздити до Криму, незважаючи на російську анексію. Про це говорить українська влада, і особливо хваляться окупанти. Журналісти сайту "24" вирішили дізнатися: хто, до кого і чому подорожує з Києва до Криму?

Телефонуємо за номером маршрутного таксі "Київ – Крим", щоб дізнатися місце, час відправлення і вартість поїздки. Слухавку бере чоловік – оператор маршруту перевезення "Київ – Сімферополь". Процедуру мандрівки пояснює чітко й зрозуміло.

"1000 гривень – і ви в Криму"

Якщо бажаєте їхати ввечері, то відправлення о 19:00. У Сімферополі будете о 7 ранку. Цей маршрут починається від станції метро Теремки. Конкретне місце відправлення (біля якого саме виходу з метро) чоловік обіцяє сказати, коли точно вкажемо час та дату поїздки. До того ж – після попередньої передоплати (15% від вартості квитка). Повністю білет у Сімферополь на цю маршрутку коштує 1000 гривень (інший перевізник називає ціну у 900 гривень). Пропонує навіть прийти напередодні і подивитися, як відбувається відправлення (якщо є якісь сумніви та побоювання).

Скільки заманеться багажу брати не можна – є обмеження 100 кілограмів. Або 2-3 сумки, але не дуже великі.

Якщо ж хочете їхати вранці – маршрут буде з пересадкою. Тобто, на кордоні доведеться йти з сумками й сідати в іншу маршрутку цього ж перевізника. Проте, така "піша хода" може застати пасажирів не лише під час ранкового маршруту. Адже, за словами, подорожуючих у Крим, досить часто доводиться проходити українсько-російську митницю саме "піхотою".

Відправляються маршрутки з Києва у Крим, зазвичай, від кінцевих станцій столичного метро. Хоч везуть пасажирів невеликі маршрутки без звичної таблички на лобовому склі – помітити їх нескладно. Адже стоять відразу декілька таких транспортних таксі поруч один від одного. Біля невеличких "мерседесів" й скупчуються охочі поїхати у кримському напрямку.

Добиратися у Крим тепер простіше

Станція метро Виставковий центр. 18:00.

Киянин Володимир просить водія передати посилку-подарунок похресниці.

Володимир, 28 років (Київ)

- У мене родичі живуть у Сімферополі. У моєї хрещениці було день народження вчора, 4 роки. Передаю подарунок. Не виходить самому поїхати, хоч так привітаю.

Така послуга коштує 200 гривень. І, до речі, багато хто саме у подібний спосіб відправляє передачі-дарунки рідним.

Тетяна, 46 років (Ялта)

- В Київ приїжджала до мами. Минулого року, 1 травня, їхала так само, і мене не пропустили на українській митниці. Бо маршрутка мала лише 8 місць. Сказали, якби було написано 7+1 – то впустили б (сміється).

Анна, 67 років (Ніжин)

- Передаю посилку дитині, в Ялту. Я вже в неї була тричі. Але їздила поїздом до Херсона, а там далі на машині.

Це перший раз передаю маршруткою. Пізніше поїду ще. Треба провідати, бо вони звідти невиїзні. У доньки народився хлопчик, у нього паспорт російський, і не можуть вони до нас приїхати. Тому ми їздимо.

Ігор, 64 роки (Крим)

- У Київ приїжджав з дружиною на могили своїх родичів. Це була перша поїздка. Добиратися було не складно. Паспортний і митний контроль пройшли без проблем. Що на українському пункті пропуску, що на російському – все було чудово.

В Криму сіли у маршрутку о 7 ранку – приїхали у Київ, побули на могилах родичів і зараз повертаємося назад. Наступну поїздку плануємо, напевно, через рік. Можливо восени. Все залежатиме від стану здоров’я.

Володимир, 60 років (Євпаторія)

- Ми з дружиною приїжджали у Київ до дітей. Вони навчаються і живуть тут. Тому практично кожні два-три місяці їздимо до них в гості.

Не виїхали свого часу з Криму, бо батьки вже похилого віку і залишити їх не можемо.

Гульнара, 50 років (Крим)

- Я їду додому. Приїжджала на ювілей до подруги. Перший раз. Маршрутку замовила по телефону.

– Плануєте ще приїжджати? – Ні.

– Вам не сподобалося? – Та ні, все сподобалося. Складно просто.

Микола, 69 років (Городище, Черкаська область)

- Їду до сина і внуків в Алушту. Цим маршрутом дістаюся в Крим вперше. А взагалі разів три на рік їжджу. Добиратися мені не складно. Я звик.

"Особливості" поїздок у Крим

Києво-кримські маршрутні таксі відправляються щодня – вранці та ввечері. У салонах 7-8 місць. Охочих їхати на південь України не бракує. За словами, того ж таки оператора з перевезень, маршрутки завжди "забиті" пасажирами. Самі подорожуючі розповідають, що поїздка, як правило, займає 11-12 годин. Тривалість подорожі залежить від того, як пропускає митниця.

Буває людей багато там, буває перезмінка. Зараз уже простіше, раніше їздити було складніше, - каже 60-річний пасажир Володимир.

Водії розповідати про особливості поїздок у Крим – тим більше журналістам – не хочуть і ховаються. Очевидно, тому що більшість таких перевізників працюють не офіційно. Одні шофери бідкаються на "складне життя", інші відсилають до колег із такими "незручними запитаннями", а ті, в свою чергу, не без усмішки, кажуть: "Ми їздимо лише навколо Києва – у Білу Церкву і Васильків". І відправляють далі, мовляв: уже ось-ось від'їжджаємо й немаємо часу на розмови, а хлопці он тої маршрутки все розкажуть...

І дуже дивно звучить, коли до таких водіїв, які їздять "навколо Києва", підходять пасажири із запитанням: "На Сімферополь?" – і отримують відповідь: "Так!"

Читайте також: Росіяни відмовляються відпочивати в окупованому Криму