Клан Прітцкерів: як вихідці з України завоювали Америку

3 лютого 2016, 22:00
Читать новость на русском

Родина Прітцкерів – вихідці з України, що перетворились на один із найзаможніших сімейних кланів Америки.

Селище Великі Прицьки Київської області мало кому відоме в Україні. Окрім риболовлі, тут особливо нічим зайнятись. Але в жовтні 2015 року біля селищного знаку несподівано зупинився кортеж з іноземними номерами. А з нього вийшла міністр торгівлі Штатів, чиє прізвище Прітцкер аж дуже вже співзвучне з назвою селища.

Це не збіг – саме тут колись жили Михайло й Анна Прітцкери – її прапрадіди. Працювали на місцевій фабриці сукна. 1881 року сім'я переїхала у Київ, а звідти і в Штати. Вочевидь справи пішли добре, бо їхній син став випускником юридичного факультету Гарварда, а згодом відкрив свою фірму.

Та ці досягнення ніщо порівняно з тим, яких вершин сягнули його сини. Спочатку Джей та Дональд працювали у свого батька, доки одного дня Джей Прітцкер не зайшов у мотель Лос-Анджелеса випити каву перед відльотом. Офіціантка поскаржилась, що його от-от закриють через борги. Підприємливий Джей покликав власника і на звичайнісінькій серветці написав 2 мільйони доларів.

Читайте також: Як український бізнесмен став одним з найкращих гонщиків ралі "Дакар"

Приголомшений власник не роздумуючи, поставив під кругленькою цифрою свій підпис. Втім залишалась одна умова: у назві готелю повинне зберегтись його прізвище – Хаят. З цього й почалась історія одної з найдорожчих готельних мереж світу. Зараз їх понад 200 і розташовані у 43 країнах світу.

У братів і своїх дітей було чимало. Так син Джея – Томас – теперішній керівник корпорації Хаят, а серед нащадків Дональда найбільших висот сягнула Пенні, яку ми згадували на початку. Ця акула бізнесу одразу розгледіла в тоді ще сенаторі Бараку Обамі перспективного політика.

З її широкого гаманця рахунки на передвиборчу кампанію поповнювались багатозначними сумами, що в підсумку й допомогло привести Обаму в Овальний кабінет. А на другу церемонію інавгурації Пенні виділила з власної кишені чверть мільйона доларів.

Обама в боргу не залишився і призначив її міністром торгівлі. Саме в цьому статусі вона й прибула в Україну. Зустрічалась із прем'єр-міністром, а потім відвідала малу батьківщину. Місце, звідки й почалась історія одного з найвпливовіших кланів Америки, чиї статки оцінюють у 29 мільярдів доларів.