Коли в Україні запрацює Бюро економічної безпеки: Монастирський назвав терміни
Верховна Рада 28 січня ухвалила у другому читанні закон про Бюро економічної безпеки. Цей новостворений орган має перейняти на себе функції податкової міліції, економічних підрозділів Нацполіції та СБУ.
Джерело: 24 канал
Епопея зі створення Бюро економічної безпеки тривала 2 роки. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.
Більше про це Податкової міліції більше не буде: Рада підтримала створення Бюро економічної безпеки
"Питання підслідності бюро має бути визначене окремим законом, тобто мовиться про те, які саме злочини бюро буде розслідувати. Це закон підготовлений в нашому комітеті та він буде розглянутий впродовж 2 найближчих тижнів Верховною Радою", – заявив він.
За його словами, аби запустити новий орган, який передбачає штатну чисельність до 4 тисяч осіб, треба, як мінімум, рік дуже інтенсивної роботи.
Головна функція бюро економічної безпеки – це те, аби воно було спрямоване і заточене на аналітиці, а не на силових підрозділах, не на спецпідрозділах, які використовували зазвичай податкова міліція у своїх справах. Саме це відлякувало бізнес, скажемо так, виконувати свої нормальні зобов'язання,
– зазначив Монастирський.
Він сказав: "Мінімум рік – максиму 3 виділяю для того, щоб Бюро економічної безпеки запустило свою роботу. Я думаю, ще кілька законодавчих ініціатив Верховній Раді мають проголосувати для того, щоб бюро могло запрацювати в повній силі".
Чим займатиметься Бюро економічної безпеки
- Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що створення Бюро економічної безпеки сприятиме зменшенню корупційної складової у їхній діяльності.
- Головною функцією органу буде протидія кримінальним правопорушенням, що сприяють тінізації економіки та витоку капіталу.
- Бюро підпорядковуватиметься Кабінету Міністрів України. Директора також призначатиме уряд, але обиратиме кандидатів – конкурсна комісія.