Компанія Маска "врятувала" австралійський штат від дефіциту електрики

1 грудня 2017, 21:59
Читать новость на русском

Нова витівка від компанії Ілона Маска побудувала найбільшу у світі літій-іонну батарею. При чому, зробила це за рекордно короткий термін – трохи більше, ніж за 3 три місяці. І сьогодні гігантський акумулятор під'єднали до енергетичної мережі штату Південна Австралія. Цей регіон потерпав від дефіциту електрики.

Жителі штату Південна Австралія вже півтора року потерпають від перебоїв з постачанням електрики. Регіон живе коштом енергії вітру. А у спекотну погоду, коли повітряні маси нерухомі, світло в будинках та вулицях просто відмикають.

Вирішити цю проблему ще навесні запропонували в американській компанії Tesla.

Її представники озвучили ідею з літій-іонним акумулятором на зустрічі з австралійськими урядовцями. Після цього, місцевий підприємець Майк Кеннон-Брукс у Twitter запитав в Ілона Маска, наскільки серйозні його наміри. Той відповів ствердно.

Читайте також: "Бацька" розігнався на Tesla: Лукашенко заявив про швидкість, якої не існує в природі

Відлік часу розпочався 30 вересня – після того, як Tesla підписала контракт з австралійським урядом. Станцію збудували раніше заявленого терміну – всього за 60 днів. І сьогодні, у перший день австралійського літа, вона офіційно запрацювала.

Літій-іонна батарея у Південній Австралії може забезпечувати електрикою до 30 тисяч будинків. Та в основному її будуть використовувати для підтримання роботи вітрових електростанцій. Подібні, але менш масштабні конструкції Tesla, вже діють на півдні Каліфорнії, у Новій Зеландії, Великій Британії та на Гаваях.