Конкурси на посади державної служби проводять з порушеннями: розслідування

17 листопада 2017, 14:06
Читать новость на русском

Конкурси на посади державної служби найвищої категорії "А" проводять без належних заходів анонімності: конверти з роботами учасників не опломбовують, а просто заклеюють, як звичайні листи.

Таке, зокрема, відбувалося під час проведення конкурсу на посаду держсекретаря МОЗ, що зафіксували журналісти програми "Схеми" (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу "UA:Перший").

Читайте також: Чи буде Державне бюро розслідувань незалежним органом влади

"Говорити про те, що перевірка цих практичних завдань була анонімна, підстав немає. Будь-який звичайний конверт можна розкрити без пошкоджень, замінити вміст, чи хоча б із ним ознайомитися і заклеїти назад", – прокоментував цей випадок президент Міжнародної громадської організації "Універсальна екзаменаційна мережа" Сергій Мудрук.

Опломбування мають здійснювати належним чином – сейф-пакет має бути зі спеціальною наклейкою, який зазвичай використовують на подібних конкурсах. За словами Мудрука, при спробі відірвати наліпку, вона одразу змінює колір і на ній з’являється кодове слово.



У Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби вимоги опломбовувати роботи учасників відсутні. Документ ухвалив Кабмін, його підписав прем’єр-міністр.

На прохання прокоментувати відсутність такого положення прем’єр-міністру та міністру Кабінету Міністрів, вони переадресували запити журналістів до Національного агентства з питань державної служби. Останні не бачили проблеми у відсутності опломбування.

Журналісти також зафіксували, що під час конкурсу на посаду першого заступника Нацагентства з питань держслужби головуючий на комісії Родіон Колишко, попри вимогу до анонімності письмових робіт, інформував кандидата на посаду Володимира Купрія про те, що комісії відомо, чия це робота.

Читайте також: САП взялася за посадовців Мін'юсту через резонансне розслідування журналістів

Володимир Купрій був єдиним учасником цього конкурсу і до цього працював як член цієї ж комісії.

Реформа державної служби – одна з післямайданних реформ. Вона передбачала, що посадовців найвищої категорії буде обирати спеціальна комісія на конкурсній основі. Раніше їх просто призначали – Кабмін, президент або парламент.

Мета дуже проста: відкрити доступ якісним спеціалістам до посад державної служби і завершити еру корупційних призначень,
– пояснив експерт платформи "Реанімаційний пакет реформ" Микола Виговський.

Змін до законодавства щодо державної служби схвалила Верховна Раді на початку листопада 2017 року, Президент підписав внесення. Документ, зокрема, передбачає скасування конкурсів на посади голів місцевих державних адміністрацій, їхніх перших заступників і заступників.