Кремль хоче домовлятися із Заходом без присутності України, – експерт

1 вересня 2016, 07:02
Читать новость на русском

Росії не вигідний Нормандський формат. Це стає все більш очевидним. В Москві все більше хочуть за спиною України вирішити питання Донбасу.

Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Росія здійснила своєрідну дипломатичну спецоперацію. Спочатку імітувала готовність вести переговори в Нормандському форматі в китайському місті Ханчжоу під час саміту G20. Потім Росія здійснила провокацію в Криму з так званими українськими "диверсантами". Після чого Москва заявила про те, що немає потреби в переговорах у Нормандському форматі,
– розповідає експерт.

Але, зауважує він, хотіти і вирішити – дві великі різниці. За його словами, навряд чи Барак Обама, термін президентських повноважень якого закінчується, піде на якісь домовленості. До того ж, Обама і раніше не надто активно займав позицію щодо України. Говорити, що раптом його позиція буде кардинально змінена, підстав немає.

"Не погодяться Ангела Меркель і Франсуа Олланд. Хоча їм теж потрібен певний зовнішньополітичний успіх, тому що в них наступного року вибори. Але вони не стануть через це, так би мовити, здавати Україну", – зазначив Євген Магда.

Як вважає експерт, Путіну, щоб отримати преференції, треба мати довіру. Але з боку Заходу довіри до російського президента немає. І говорити, що вона буде відновлена за один саміт, немає жодних підстав.

Політолог також наголосив, що існує тенденція, що саміт G20 – це щось на зразок зустрічі світового уряду, де все вирішується. Це не зовсім так – це зустріч 20-ти провідних країн світу в економічному і політичному сенсі. Обговорюватимуться комплексні питання, які хвилюють людей у світі.

Тому цей саміт не принесе для України якихось негативних наслідків, але, на жаль, і позитивних також. Це не призведе до зниження напруження на Донбасі. Але не треба забувати, що для Росії розхитування ситуації всередині України набагато дешевше і привабливіше, ніж військовий наступ на Донбасі чи по всій лінії російсько-українського кордону,
– переконаний він.

За словами Євгена Магди, в даному випадку треба говорити про те. що Україна повинна стати членом G20 і почати наповнювати свій потенціал реальним змістом.

"До тих пір, поки не буде зростати наша зовнішньополітична суб’єктність і, відповідно, вплив на міжнародній арені, в Україні сидітимуть і роздумуватимуть на тему: здадуть нас чи ні. Українці протягом останніх років переконливо довели, що вони не порожня тара, щоб їх здавати, і спроможні самі вирішувати власну долю", – підкреслив експерт.

Читайте також: Саміт G20: зрозуміло про зустріч світових лідерів і наслідки для України