Кремль не видасть винних у справі про "російське втручання", – експерт CBS
Тринадцятьом громадянам Росії висунуті офіційні звинувачення у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році. Не варто сподіватися, що уряд РФ екстрадує кого-небудь із цих людей, однак спецпрокурор США Роберт Мюллер продовжуватиме розслідування.
Про це заявила судовий кореспондент каналу CBS News у Вашингтоні Пола Рід.
Читайте також: "Абсурд": у Росії типово зреагували на звинуваченні США у втручанні у вибори президента
На її думку, головна мета звинувачення, яке Міністерство юстицій США висунуло росіянам, полягає в тому, аби з'ясувати, яким чином ці тринадцять осіб втрутилися у вибори і які злочини були при цьому здійснені відповідно до американського законодавства.
Розслідування триває, і Мюллер продовжує збирати докази про будь-які фінансові транзакції між передвиборчим штабом Трампа і Росією. Він також допитує свідків щодо перешкоджання правосуддю,
– зауважила Рід.
За словами ще одного фахівця CBS News – старшого експерта з питань нацбезпеки Френ Таунсенд, кампанія, спрямована підірвати виборчий процес в Америці у 2016 році, однозначно не відбувалася без вказівок з боку Кремля і високопоставлених чиновників уряду Росії.
Окрім того, Таунсенд зазначила, що окрім росіян, у список звинувачених, зіставлений Робертом Мюллером, потрапив американець, ім'я якого не розголошується. Можливо, припускає експерт, що ця особа могла піти на угоду зі слідством. У будь-якому разі, "саме ця людина – ключ до того, щоб зрозуміти, які ще громадяни США могли брати участь в "операції" Кремля проти Сполучених Штатів, вважає Таунсенд.
Читайте також: Трамп уїдливо заявив про "тріумф" Росії в США
Нагадаємо, 16 лютого Міністерство юстиції США пред’явило 13 росіянам і трьом компаніям з РФ звинувачення у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році.
Із чого розпочалося розслідування щодо втручання Росії у вибори в США у 2016? Підставою для нього стало досьє на чинного президента Америки, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками. Розслідування ведеться Міністерством юстиції США та спецпрокурорм Робертом Мюллером з метою з'ясувати, чи не сприяла Росія обранню Трампа.