Кремль провалив два плани в Україні і переходить до третього, – аналітик
Анексія Південної Осетії та Абхазії Росією відрізняється від захоплення Криму, адже це – повільне і приховане де-факто включення до свого складу і блискавична окупація.
Таку думку висловив старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (CEPA) у Вашингтоні та старший аналітик із тематики Росії в RFE/RL Браян Вітмор у інтерв'ю "Апострофу".
Читайте також: Російське Міноборони не на жарт налякалось реінтеграції Донбасу
За його словами, Росія вдається до різних методів окупації, але вона переоцінила проросійські настрої на Донбасі.
"Гадаю, вони прорахувалися на Донбасі. Думаю, їх розслабило те, як легко було анексувати Крим. Вони думали, що це буде швидка й легка операція, а насправді вийшло інакше. Багато російськомовних на Донбасі показали, що вони швидше будуть етнічною та мовною меншиною в демократичній Україні, ніж етнічною та мовною більшістю в автократичній і клептократичній Росії", – пояснив він.
На думку Браяна Вітмора, оскільки Росія прорахувалася з окупацією Донбасу, тож Кремль переходить від "плану B" до "плану С". Адже Москва планувала, що спершу вона прокладе сухопутний коридор до Криму, отримавши так звану "Новоросію" – територію від Харкова до Одеси.
Потім вони перейшли до "плану B". Він полягав у тому, щоби змусити Україну прийняти Донбас назад до свого складу на умовах Москви, за яких він був би "троянським конем", який псує Києву будь-які рішення – це проект федералізації. Тепер і цей задум провалюється, і Москва шукає "плану С",
– зазначив експерт.