Кремлівські посадовці не знали про війну до 24 лютого, – Conflict Intelligence Team
Начальник Головного управління розвідки заявив, що вище керівництво та розвідка України знали завчасно про плани та дату нападу Росії на Україну. Чого не скажеш про кремлівських посадовців.
Вони не знали про плани Путіна вдертися в Україну аж до 24 лютого. Про це 24 каналу сказав військовий експерт, дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.
Увага Патрушев грає головну роль у плані Путіна, – Гудков
Ще до інтерв'ю пана Буданова (яке вийшло 24 травня – 24 канал), ми знали, що більшість кремлівських посадовців теж не знали до 24 лютого, що саме почнеться повномасштабна війна,
– розповів він.
Як додав Михайлов, коли команда Conflict Intelligence Team робила свої висновки безпосередньо перед вторгненням, говорили про те, що не знають, чи взагалі почнеться війна. Однак все йшло до того, що Путін міг віддати наказ.
"Ще 23 лютого вони (росіяни – 24 канал) цілком могли повернутися до якихось постійніших таборів, наприклад, біля Воронежа. Але цього не відбулося", – додав він.
Інший план Путіна
Також в Росії був варіант відкрито зайти російськими військами на території тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях та оголосити, що вони нібито "під захистом Росії".
"Однак він обрав найбожевільніший варіант дій", – додав Михайлов.
У розвідці знали про дату вторгнення: що відомо
- Кирило Буданов розповів, що знав точну дату вторгнення та доповів про це політичному керівництву країни.
- За його словами, Путін ухвалив остаточне рішення про початок бойових дій близько 15:00 23 лютого, а до цього часу були ще певні вагання.
- Начальник розвідки також зазначив, що 23 лютого учасників зустрічі великого бізнесу в Офісі Президента попередили про максимальну ймовірність початку бойових дій.
- Представникам великого бізнесу також розповіли про розташування основних сил, угруповань, загальні цифри кількості танків, вертольотів, які стоять на оперативних напрямках.
- І тому, за словами Буданова, щоб не спричинити завчасної паніки, якої дуже хотіла досягти Росія в Україні, щоб не було значних коливань курсу валют, відтоку капіталу, щоб тримався хоч якось інвестиційний клімат та інші економічні аспекти, доводилося запевняти українців, що ситуація контрольована.