"Кремлівський список" – це телефонна книга статусних фігур Росії, – російський політолог

30 січня 2018, 13:32
Читать новость на русском

Міністерство фінансів США на закритому засіданні в Конгресі представило так званий "кремлівський список" осіб, щодо яких можливе запровадження новий санкцій. У нього потрапило 114 чиновників і 96 бізнесменів з оточення Володимира Путіна.

Про цей список журналісти 24 Каналу поговорили з російським політологом Дмитром Орєшкіним у прямому ефірі.

На його думку, складений список є формальним американським підходом. Він зовсім не означає накладення санкції на всіх зазначених у ньому людей.

Читайте також: Адміністрація Трампа навряд чи застосує найжорсткіші санкції проти Росії, – експерт

"У США все це робиться різними структурами. Спочатку Міністерство фінансів формує список, яке інтерпритується так, що це люди, які займають ключові позиції та приймають ключові рішення в російському естеблішменті. Що це означає? Що в рамках цього списку можна проводити якісь глибинні дослідження (стосовно цих людей – 24) у відповідності до американського законодавства. З іншого боку, якщо ти не входиш у цей список, то американська влада не має права "просвічувати тебе на рентгені", – вважає Орєшкін.

Експерт переконаний, що список лише окреслює коло "претендентів", яких будуть перевіряти, наприклад, на електоральні процедури в США.

Мінфін США формує базовий список, який Дворкович (віце-прем'єр Росії – 24) правильно назвав список "Хто є хто в російській політиці". А ще його назвали "телефонною книгою". Тобто, "кремлівський список" – це ранжований список людей, до яких варто придивитись. Він просто підтверджує впливовість та статусність цих людей. Тож це всього лише перший крок американської влади,
– додав політолог.

Зазначимо, що до списку потрапили, зокрема, бізнесмени: Роман Абрамовіч, брати Ротенберги, Геннадій Тимченко, Ігорь Сєчін і Володимир Патанін. А серед чиновників – прем‘єр-міністр Дмитро Медведєв, глава МЗС Сергій Лавров, прес-секретар Дмитро Пєсков, голова ФСБ Олександр Бортніков, а також помічник президента Владислав Сурков і спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко.

Читайте також: У Путіна прокоментували "кремлівські списки" від США

У Мінфіні США зазначили, санкцій проти зазначених осіб поки не застосовуватимуть. Але американські банки та урядові установи вже можуть відмовитися вести справи із людьми зі списку.

Доповідь готували Мінфін, Держдепартамент та Управління директора Національної розвідки США.