Хоч президент США і повинен діяти згідно із санкційним законом, прийнятим американським лідером у серпні минулого року, однак, схоже, що Трамп погодить лише мінімальні санкції проти Росії, прокоментував для CNBC старший аналітик AKE Group з питань політичних ризиків Максиміліан Хесс.

Вважається, що Білий дім, швидше за все, вибере п'ять із 12 заходів у рамках CAATSA, які матимуть мінімальну дію. Однак не можна виключати і можливість того, що будуть введені деякі жорсткіші заходи,
– зауважив аналітик.

На думку Хесса, важливу роль у впроваджені нових санкцій проти РФ гратиме дотримання вимог документу, якщо Трамп не вибере жорсткіших заходів.

"Справа в тому, що доповідь з іменами олігархів по суті буде "списком санкцій на майбутнє" і ускладнить олігархам і компаніям, які вони контролюють, доступ до західних фінансових послуг", – додав експерт.

Автор публікації нагадує, що у жовтні 2017 року Білий дім порушив крайні терміни, до яких, відповідно до закону CAATSA, необхідно було скласти список російських оборонних і розвідувальних структур для введення проти них нових санкцій. Щоправда цього разу, на думку фахівців AKE Group, Трамп все ж виконає необхідні вимоги.

Проте, як повідомляє журналіст Гардінер Харріс у статті для The New York Times, адміністрація Трампа на таємному брифінгу, проведеному 30 січня, "вирішила не накладати санкцій на країни, які купують російську військову техніку, адже новий закон вже перешкоджає таким закупівлям на мільярди доларів".

Це рішення розкритикував колишній чиновник адміністрації Обами, експерт із питань санкційної політики Пітер Харрелл.

Якщо вони (Білий дім – "24") хочуть, щоб у цих санкцій дійсно був "ефект стримування", їм потрібно вже зробити рішучішу заяву. Крім того, потрібно кілька "цапів-відбувайлів", на яких вони повинні накласти санкції, щоб дати зрозуміти світу, що ця адміністрація серйозно ставиться до заходів примусу,
– висловився Харрел.

Читайте також: Медведєв і Пєсков потрапили у "кремлівську доповідь" США: що це означає

Нагадаємо, нещодавно Міністерство фінансів США оприлюднило розширений список заборон через агресію Росії на Сході України. До списку потрапила 21 фізична особа та 21 організація. Натомість, у Держдумі РФ заявили, що нові санкції США проти Росії є ще одним деструктивним кроком, який погіршує ситуацію в російсько-американських відносинах.

Також Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна російські чиновники і бізнесмени.