Крим без світла: що про це пишуть іноземні ЗМІ
Зруйновано дві опори ЛЕП і окупований півострів залишився без електроенергії. Суперечки серед користувачів соцмереж не вщухають – люди вирішують, правильно чи неправильно так вчиняти.
Українські політики нарешті помітили вже давно існуючу проблему. ЗМІ теж не відстають. Український медіа простір по-різному оцінює дії активістів та політиків. Хтось вистроює припущення стосовно наслідків таких дій для України.
Не залишили без уваги цю подію і світові ЗМІ. Хтось констатує факти, хтось – приводить власну точку зору, хтось пише про причини та наслідки, а хтось посилається на відсутність гуманізму в таких діях.
Безперечно, варто проаналізувати, що саме пишуть про відключення Криму від електропостачання світові медіа, бо вони бачать цю картину більш повною, до того ж в них немає особистісних факторів, які зазвичай заважають українським ЗМІ оцінювати ситуацію об’єктивно.
Аби потрапити на оригінал статті — натисніть на зображення:
Отже, Reuters акцентує увагу на тому, що тільки підрив ліній електропередач змусив українську владу оголосити свою офіційну позицію з приводу блокади, яка вже тривала певний час з боку активістів.
Минулого тижня блокада півострова, яка вже встигла стати рутиною, повернулася на перші шпальти після того, як невідомі підірвали кілька опор ліній електропередачі, знеструмивши Крим. Буквально відразу Прем’єр-міністр Яценюк сказав, що перевірку договору на постачання електроенергії завершить Генпрокуратура і покарає винних,
— наголошує видання.
Інше британське видання BBC звертає увагу не стільки на складні геополітичні відносини та торгівельні війни Росії та України, скільки на наслідки такого радикального методу для простих громадян, які стали заручниками ситуації. Вони вказують на те, що без електропостачання залишились також важливі об’єкти інфраструктури, а навіть якщо Росія зможе налагодити електропостачання на окупований півострів, то це займе мінімум місяць.
Більше двох мільйонів людей в Криму постраждали від відключення живлення. Є також нестача води. Громадський транспорт і лікарні ще працюють, але за допомогою генераторів. Проте таке відключення призвело до закриття багатьох підприємств і занурило вулиці в темряву. Надзвичайний стан було введено в неділю і понеділок був оголошений неробочим днем,
— пояснюють журналісти.
Також цікава точка зору з’явилася на шпальтах видання Bloomberg. Вони наголосили, що дії офіційного Києва у цій ситуації були досить неоднозначні і це може бентежити як суспільство, так і світову громадськість. Мова йшлася про протилежні позиції Арсенія Яценюка та Володимира Демчишина.
Попри офіційні заяви політиків про засудження таких дій, сили безпеки не намагалися розігнати протестувальників, які заважали ремонту пошкоджених ліній, і поліція в останні тижні не втручалася в неофіційну блокаду вантажівок на прикордонних переходах,
— уточнюють журналісти.
Також вони зауважують, що і самі ці дії, і небажання Києва визначитися та прямо сказати про свою позицію можуть лише спровокувати Росію на нові прояви військової агресії.
Такі дії активістів засудила і Німеччина. В одному з провідних видань Dw було надруковано, що уряд Німеччини очікує, що електропостачання на Кримський півострів буде відновлене, а інцидент із пошкодженням опор ліній електропередачі більше не повториться.
Офіційний Берлін очікує, що електропостачання буде відновлене і такі атаки не будуть повторюватись. Політичний конфлікт не повинен вирішуватися за рахунок жителів Криму,
— процитувало видання міністра закордонних справ Німеччини.
Однозначно, всі світові ЗМІ сходяться на думці, що така поведінка громадських активістів не мала очікуваного ефекту і замість того, щоб отримати вплив на Росію, пошкодження ЛЕП спричинило лише більшу роздратованість з боку Путіна та зробила кримчан заручниками обставин.
Читайте також: Все, що потрібно знати про енергетичну блокаду Криму