“Крим. Реалії”. Чому кримчани проігнорували вибори?

20 вересня 2014, 19:03
Читать новость на русском

14 вересня в Криму відбулися перші вибори за час окупації. Окупаційна влада прозвітувала: на вибори прийшли більше половини повнолітніх жителів півострова. Але це значно менше ніж на українських виборах.

Чому ж кримчани проігнорували ці вибори – з’ясовували кореспонденти “Радіо Свободи”.

Самопроголошена влада Криму намагалась підвищити явку на виборах не лише махінаціями на виборчих дільницях. На передодні виборів дозвіл голосувати отримали всі без винятку жителі Криму: люди з українськими паспортами і навіть з паспортами неіснуючої СРСР.

На одній з виборчих дільниць розіграли навіть цілу виставу, залучивши до неї кримськотатарські молодята. Вони начебто відразу із РАГСу прийшли проголосувати і подякувати Росії за так зване приєднання півострова.

Вибори в Криму були необхідні для того, щоб начебто легалізувати ті зміни, які відбулись в Криму

Як розповів політолог Сергій Костинський, російська влада – це затяті буквоїди і формалісти. Вони вміють вдало жонглювати правовими термінами. Тому вибори в Криму були необхідні для того, щоб начебто легалізувати ті зміни, які відбулись в Криму.

На думку політолога, наразі кримчани ще гіршу владу, ніж була до того. Зараз влада сконцентрована в руках однієї групи інтересів.

Раніше, Партія регіонів в Криму представляла різні групи інтересів, які боролись між собою – це була внутрішньопартійна боротьба, яка підвищувала ефективність самої партії. Зараз при владі одне угрупування,яке, фактично, витіснила з політики всіх конкурентів, - вважає експерт.

При цьому він наголосив, що питання економічного та політичного розвитку півострова – все це вирішується в Москві.

Після виборів репресії проти кримських татар лише посилились

Тим часом, одразу ж після проведення так званих виборів в Крим повернулися репресії, обшуки, допити і арешти. Деякі журналісти пишуть – на календарі півострова – 1937 рік.

Координатор громадського руху “Крим SOS” Таміла Ташева вважає, що посилення репресій пов’язано з тим, що кримські татари проігнорували вибори. При цьому вона додає, що репресії щодо кримських татар на півострові тривають з моменту окупації Криму.

Окупаційна влада діє всупереч всім нормам, що існують в цивілізованому світі – це варварські методи. Тому дуже складно прогнозувати свої дії, бо не зрозуміло як окупаційна влада діятиме далі. Меджліс зараз планує механізми виходу з цієї ситуації, - розповіла Таміла Ташева.

Також вона наголосила, що не має сенсу звертатись до судів, адже ще при українській владі судова гілка влади працювала не дуже вдало, зараз вона працює ще гірше.

Активістка також розповіла, що нова кримська влада дуже хоче створити на півострові такий собі кишеньковий Меджліс, однак сподівається, що такого нікого не буде.

За кожним членом Меджлісу стоять тисячі кримських татар. І вони сьогодні дуже добре розуміють, що таке Росія і російська влада. Кримські татари не хочуть сприймати самопроголошену владу Криму, - сказала Ташева.