Крупним планом: Чому діти з інтернату виходять неграмотні?

20 травня 2013, 23:17
Читать новость на русском

Діти з українських інтернатів виходять неграмотними. Колишні випускники скаржаться, що їх не навчали навіть елементарного.


Представниця благодійного фонду Наталя Козир каже, що в інтернаті працівники замість того, аби вчити дітей – п`ють чай та займаються власними справами.

"Їм видають свідоцтва, про закінчення 9-ти класів. Але дитина не вміє ні читати, ні писати. Вже під випуск, коли їх треба випускати, їх статус розумова відсталість міняють на статус легка розумова відсталість. А легка розумова відсталість говорить про те, що і вкінці їм видають таку довідку, де великими літерами написано - він не має права ні на яку соціальну допомогу", - пояснює представниця благодійного фонду "Розвиток" Наталя Козир.

Їм видають свідоцтва, але дитина не вміє ні читати, ні писати


"Створення та існування такої системи інтернатів лише підтверджує таке псевдо піклування нашої держави, ми бачимо, що хоча й потрапив він туди з діагнозом розумова відсталість, потім інший, держава опікувалася них, у лапках, а, насправді, не давала йому розвиватися. Робила його клієнтом наступного кроку у його житті, вступу у дорослий інтернат", - говорить директор Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов.

Ще минулого року у Кабміні надумали закрити українські інтернати. Про це заявив тодішній міністр соціального розвитку Сергій Тігіпко, втім експерти таким обіцянкам віри не ймуть.

"Враховуючи темпи, з якими зараз відбувається цей весь рух, думаю, що до 2020 року ми все ж таки будемо мати інтернати, але я не прибічник 100 % ліквідації усіх інтернатів. У нас є різні категорії дітей. Які потребують спеціального догляду, спеціального виховання, спеціального поводження", – каже директор Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов.

До 2020 року ми все ж таки будемо мати інтернати

Усього ж в Україні дітей-сиріт із розумовою відсталістю та психічними розладами за даними Мінсоцполітики більше 3-х тисяч, а от тих, хто з тих чи інших причин залишилися без сім`ї - майже сто тисяч.

Минулого року нові сім’ї знайшли майже три тисячі українських сиріт. 2016 з них усиновили самі ж українці. За кордон поїхало вісімсот чад.
Ледь не половина тих, хто житиме у іноземних сім’ях - діти-інваліди та важко хворі діти.

Про складнощі долі дітей-сиріт дивіться у нашому відеосюжеті.