Поклонська займається піаром, – Кулеба про звернення ексгенпрокурорки Криму до ООН

14 червня 2020, 19:11
Читать новость на русском

У Міністерстві закордонних справ України назвали піаром звернення колишньої генпрокурорки Криму Наталії Поклонської до Верховного комісара ООН з прав людини. Поклонська поскаржилась, що Україна – винна у кризі з водою у Криму.

Звернення Поклонської не має міжнародного значення

Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, звернення Поклонської не має міжнародного значення. Про це очільник дипвідомства повідомив в інтерв'ю Укрінформу.

Актуально Сховища у Сімферополі обміліли, окупанти подають артезіанську воду зі свердловин

У міжнародних організаціях працюють дуже гарні фахівці з міжнародного права. Усі вони як "Отче наш" знають, що повну відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант і ніхто інший,
– розповів Кулеба.

"Тож пані Поклонська займається своїм піаром, і це її право", – додав Кулеба.

Що відомо про звернення Поклонської

  • На початку червня 2020 року чинна депутатка Держдуми Росії Наталія Поклонська звернулась до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет.
  • Поклонська зазначила, що дії України начебто ставлять під загрозу життя в Криму.
  • Росія вимагає від світової спільноти ужити заходів, аби Україна зняла блокаду води в окупований Крим.
  • Поклонська написала, що стоки річки Дніпро мають міжнародний характер, а свій початок взагалі річка бере у Росії. Та й канал, який є джерелом води для населення анексованого Криму, начебто будувався за гроші усього СРСР.

Яка ситуація у Криму з водою?

85% потреб півострова у прісній воді завжди забезпечувала материкова Україна через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму у 2014 році Україна водопостачання припинила. Влітку 2020-го ситуація з воду стала погіршуватися через посушливу зиму. Однак і прем'єр Денис Шмигаль, і міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявили, що питання відновлення води в Крим наразі не розглядають. Росія сама повинна вирішувати проблеми окупованих територій.