Активісти: У Києві закони по збереженню культурної спадщини не діють
За останні роки порушено 14 справ за порушення цих законів. Засудили ж одного безпритульного, який пошкодив металевий вінок на Байковому цвинтарі.
“Коли ми виходимо за межі міста Києва, то там вже адміністративна стаття діє. Моя гіпотеза це те, що там ціни менші на злочини відповідні, на корупцію і, відповідно, чиновники не змогли відкупитися. В Києві ж всі святі - нікого, ніде жодного разу не саджали, не виносили навіть перші інстанції не виносили обвинувачувального вироку”, - каже активіст громадянської ініціативи "Збережи Старий Київ" Ігор Луценко.
За знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини законом передбачено позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.
“Цей закон дає можливість притягати до відповідальності не тільки безпосередніх стрельочніків, які там руйнують, а й тих людей, які давали дозволи. І давати їм до 8 років, ви розумієте, який серйозний потужний механізм закладений в цьому законі, саме тому він не працює”, - каже депутат Київської міської ради Олександр Бригінець.
“Яким чином можна розпродавати отак історичний центр якимось сумнівним фірмам, які були створені буквально за рік до того як їм щось продали? Ну, це в мене велике питання до нашої місцевої влади і, власне кажучи, я вважаю, що корінь наших всіх неприємностей - якраз отой склад нашої Київради”, - каже громадський інспектор Олександр Глухов.
Невідомим підрядникам віддали і реставрацію Андріївського узвозу, бідкаються активісти. Кажуть, горе-фірми надумали міняти історичну бруківку, тому що камінці далеко один від одного розміщені. Те, що такою була задумка попередників, аби уникнути виникнення калюж - до уваги не взяли.
Нагадаємо, нещодавно очільник Київської міської державної адміністрації Олександр Попов помпезно зупиняв будівництво у центрі столиці, по вулиці Гончара. Але як тільки він поїхав, робота на скандальній висотці закипіла знову.