Чи готові школи представити звіти витрачених коштів за рік
1 грудня українські школи мають прозвітувати, скільки грошей витратили на зарплату вчителям, ремонти та закупівлю обладнання. Для більшої прозорості фінансування Законом України "Про освіту" передбачено щоквартальне звітування навчальних закладів.
Киянин Дмитро Савелов, донька якого вчиться у початковій школі, щомісяця платив 280 гривень у благодійний фонд, створений при навчальному закладі. З вересня 2017 року оплата знизилася до 180 гривень. На що витрачаються кошти за 4 роки батькам жодного разу не повідомляли.
Читайте також: "Щоб ви всі потонули в цьому туалеті": у мережі показали шкільну вбиральню за мільйон
"Відповідно виникло питання, що входить в ці 180 гривень. Держава виділяє кошти. Робиться насправді багато: ремонт фасаду, туалетів, дах зробили. Але ми хочемо розуміти, щоб не платити за одне і те ж двічі", – зазначив Дмитро Савелов.
Точного алгоритму, як скласти звіт у Законі "Про освіту" немає. Але на сайтах шкіл обов'язково опублікують інформацію про витрачені державні та кошти, отримані від батьків та меценатів.
Якщо у школи є благодійний фонд, якщо є батьківські комітети, які збирають кошти або надають у вигляді товарів чи послуг якусь допомогу школі, вони повинні звітувати. Директори шкіл несуть адміністративну відповідальність за те, що вони не прозвітують. Тобто це може бути догана, а потім навіть звільнення,
– пояснила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.
Наразі більшість шкіл столиці вже оприлюднили фінансові документи. У КМДА перевірятимуть звіти на сайтах шкіл. Але в першу чергу просять батьків повідомляти про відсутність звітів або їх недостовірність у міський департамент освіти.
Нагадаємо, згідно з реформою освіти, всі школи повинні надавати повні фінансові звіти, щоб громадськість знала, на що витрачаються кошти. Окрім цього, в Україні ліквідують усі спеціалізовані школи.