У Львові діє одна із двох шкіл, де учні поглиблено вивчають німецьку мову. Тут нараховують понад 600 дітей, які до того ж отримають німецькомовний диплом.

"Це означає, що вони мають право вступати до німецького університету без екзаменів, а диплом, який здобувають впродовж навчання є безкоштовний. Вони мають величезну перевагу при влаштуванні на роботу чи в Німеччині, чи в Україні", – розповів директор спеціалізованої школи № 8 Михайло Ерстенюк.

Читайте також: ПАРЄ озвучила свій вердикт щодо нового українського закону про освіту

Учні початкових класів мають німецьку раз на день, а старші – два рази. Щоб вступити до спеціалізованої школи, усі проходили конкурс.

Однак з новою освітньою реформою усі спеціалізовані школи ліквідовуються. І ця також. З першого січня школа стає просто загальноосвітньою. Теперішні школярі ще довчаться за поглибленою програмою, однак майбутні першокласники – ні. Також не буде вже конкурсу при вступі.

Не буде спеціалізованих шкіл, набір буде відбуватися без конкурсний, на підставі заяв батьків. В першу чергу будуть зараховуватися дітки, які проживають у даному мікрорайоні. Окрім того, школи мають можливість створювати окремі класи з поглибленим вивченням певних предметів, в тому числі, іноземних мов,
– зазначила начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

Наразі реформою не задоволені і батьки, і вчителі спеціалізованих шкіл. Адже кількість викладацьких годин у них має зменшитись. Якщо у школах після набору залишаться вільні місця, дирекція зможе приймати дітей і з сусідніх районів. Гімназій та ліцеїв реформа не стосується.