Чи матиме київське метро новий "голос"
Впродовж 25 років, день у день той самий голос оголошує станції Київського метро та нагадує поступатися місцем. Цей голос кияни і гості столиці чують в підземці і сьогодні. А от його володар — Микола Петренко — 21 червня залишив цей світ.
Микола Петренко 25 років озвучував назви станцій та оголошення в київському метрополітені. Та ще більше часу — 30 років — він працював директором у Київському академічному театрі ляльок. Сьогодні тут на дверях сумне оголошення, завтрашні вистави скасовані.
"Котигорошка" якого скасували, покажуть згодом. А загалом у репертуарі — понад 40 вистав. З ними театр об'їздив півсвіту. Микола Петренко віддавав перевагу класичним виставам, — каже його заступник. І дивився їх не лише на художній раді. У нього було спеціальне місце, з якого актори його не бачили.
Виходив на балкончик і дивився за дійством, яке виконується на сцені, як грають актори. Саме головне — як це сприймають діти. Бо дитяча реакція, як він вважав, не підкупна,
— розповів заступник директора КАТЛ Костянтин Пічугін.
А от голос пана Миколи кияни чутимуть ще довго, кажуть у метрополітені. Хоча для нових оголошень доведеться шукати новий.
"На всіх станціях метро, де в нас є записи, які не потребують жодного корегування, вони будуть звучати так, як вони є. А в перспективі ми будемо оголошувати конкурс на чоловічий голос", — розповіла керівник прес-служби Київського метрополітену Наталя Макогон.
Кияни також за те, аби голос Петренка залишили якомога довше.