Напередодні в центрі Києва знову горіла історична будівля. У відселеному будинку по вулиці Богдана Хмельницького палали верхні поверхи. Це вже не перший такий випадок за останні місяці.
У Польщі продовжують відновлювати дзвіницю на місці колишнього лемківського села, яке зникло з мапи у 1947 році. Спочатку його мешканців комуністичні уряди Польщі і Союзу вислали до УРСР. Потім поляки депортували українців на прикордоння з Німеччиною в рамках операції "Вісла". Активісти хочуть прокласти у цю місцину туристичний маршрут, аби обидві країни не повторювали помилок у стосунках.
Права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС не порушені. Це вже офіційний висновок Венеціанської комісії. В опублікованому документі йдеться, що стаття сьома закону "Про освіту" не потребує змін.
Першим розказав світові про Голодомор і навчив нас запалювати свічку пам'яті той, у кому не було жодної краплі української крові. У такий спосіб американський дослідник Джеймс Мейс хотів загладити перед українцями вину.
Вони вірили, що повернуться в Україну. Адже їхній термін ув'язнення на Соловках добігав кінця. Проте у жовтні 1937 року їм заочно винесли нові вироки, наказали зібрати свої речі і посадили на баржі. Далі сліди засуджених загубились. Лише через 60 років вдалось встановити останній пункт призначення цих в'язнів.
Гарячі перші страви на передовій, для приготування яких і вогонь навіть не треба розводити. Перші партії таких пайків уже відправили в АТО. Перелаштували і кілька кухонь у військових частинах в тилу.
Зняти недоторканність з усіх: парламент-рекордсмен, що позбавив імунітету більше депутатів, ніж усі попередні каденції, спробує зробити доторканними усіх обранців. Власне, це одна з вимог протестувальників під Верховною Радою. На порядок денний винесуть два законопроекти: президентський і депутатський. Останній передбачає, що одразу після ухвалення документа депутатів позбавлять імунітету.
Попри протести під Радою, всередині неї таки вирішили не йти назустріч мітингувальникам. І попри сутички і намети під будівлею парламенту взялися не за їхні вимоги, а це скасування недоторканості, створення антикорупційного суду і зміну виборчого законодавства, а за медичну реформу.
80% українців ні за що не продадуть свій голос, а от 6% – зроблять це залюбки. Такі результати опитування, яке провела громадська мережа ОПОРА на замовлення Ради Європи. З 2010 року, коли було останнє дослідження, цей показник зменшився лише на 1%..
У перший день нової сесії, 5 вересня, розпочали з реформи освіти. Депутати не могли знайти компромісу щодо кожного пункту, проте найбільше щодо мови навчання нацменшин. Українською – з першого класу, а рідну, як окремий предмет, пропонують одні.