У Держслужбі з надзвичайних ситуацій причину досі встановлюють. А от активісти впевнені – це умисний підпал.
Здійснюються підпали для того, щоб потім будувати висотки,
– зазначила киянка, активістка, голова ГО "Барви життя" Лідія Гончаренко.
Підтримують їх і звичайні перехожі. Хоча пропонують й альтернативні версії. Старовинна будівля горить уже не вперше. А два роки тому у ній обвалилися перекриття. Під завалами загинули два будівельники, п’ятеро отримали травми.
Читайте також: Велика пожежа неподалік ЦУМу у Києві: ЗМІ пригадали смертельний факт
Виявилося, без жодного дозволу вони зносили капітальні стіни на замовлення ТОВ "Фонд дослідження та розвитку". Хоча договір уклали лише про вивезення сміття. Підозру в руйнуванні пам'ятки висунули тільки виконробу. Проте кримінальну відповідальність ніхто так і не поніс.
У прибутковому будинку купчині Вольфсон жили зоолог Юлій Вагнер і композитор Гліб Таранов. Проте у 2004 будинок визнали аварійним і людей відселили. А невдовзі з'ясувалося, що тут хочуть побудувати висотку у 20 поверхів з офісами і магазинами. І навіть вже готовий проект, який готувався розгляди департамент містобудування.
Згодом, аби цього не сталося, самооборона Майдану поселила у будинок переселенців з Донбасу. Однак за рік правоохоронці їх вигнали, а садибу передали новоствореному ОСББ "Богдана Хмельницького, 12-14". Очолила його Ірина Бойко, дружина міністра навколишнього середовища уряду Азарова Віктора Бойка. Відтоді там чергувала охорона.
Це ще трапилося за часів Омельченка і Черновецького. Особи, які близькі до влади, вони просто-таки отримували ці будинки в дуже непрозорий спосіб, часто без аукціону. Незрозуміло якою системою. Ми ставили питання в прокуратуру, яким чином ці будинки переходили, то часто чуємо що зараз навіть архіви знищені,
– зазначила Лідія Гончаренко.
Будинок Центрального гастроному теж горів нещодавно, у жовтні. Міська влада пообіцяла – неодмінно розбереться. Поки у цій справі жодного прогресу.
Скільки ще історичних пам'яток Києва під загрозою знищення – дивіться у сюжеті.