Недоторканність – це зло, запевняє один з представників мітингу під Радою Сергій Лещенко. Він буквально на пальцях пояснює чому.

"Перший палець: депутати йдуть в парламент не для того, щоб міняти країну, а щоб через беззаконність ховатись від правосуддя. Другий палець: парламент – це можливість отримати посаду депутата, домовлятись про корупційні потоки. Третій палець: це можливість депутату отримувати гроші на свій округ, розкрадати їх", – заявив народний депутат від фракції "БПП" Сергій Лещенко.

Читайте також: У чому схожість Євромайдану і протестів під Радою: думка експерта

Депутати, як один, готові себе позбавити такого привілею. Щоправда, не визначились, за який із законів голосувати. Їх є два – депутатський і президентський. Останній зареєстрували буквально вчора. Але не через тиск вулиці, запевняє голова фракції імені президента.

Президент це питання порушив ще в 2015 році і не на словах, а на ділі вніс ці закони. Тоді ми за них голосували,
– розповів голова фракції "БПП" Артур Герасимов.

Але через те, що суддівську недоторканість обмежили іншим законом, цей, мовляв, втратив актуальність. Тому тепер закон стосується лише депутатів. Його текст аналогічний з депутатським: викреслити з Конституції згадку про недоторканність депутатів. Різниця – депутатський вступає в дію негайно, президентський – з 2020 року для наступного скликання.

"Чому з 2020 року? Тому що це додатково дає голоси в сесійній залі. Ми будемо голосувати на фракції. Я буду голосувати і за зняття з 2018 року", – повідомив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Читайте також: Коломойський використає протест під Радою проти Порошенка, – політолог

Обидва законопроекти профільний комітет порадив завтра внести в порядок денний, щоб депутати направили їх до Конституційного Суду. Загалом, процедура позбавлення недоторканності довга, пояснює заступник голови комітету.

Неможливо це прийняти в один день, бо процедура передбачає направлення до Конституційного Суду, розгляд на двох сесіях,
– зазначив заступник голови Комітету з питань правової політики Леонід Ємець.

Як мінімум, процедура займе півроку. А от Сергій Мельничук уже понад два роки не має недоторканності та почувається комфортно. Його звинувачують у створенні бандитського угруповання з підпорядкованих добровольців. Зараз усі справи Верховний Суд повернув на доопрацювання.

Окрім Мельничука, парламент цього скликання на прохання ГПУ позбавив недоторканості Олеся Довгого, Борислава Розенблата, Максима Полякова, Михайла Добкіна, Вадима Новінського. Але по жодному з них не має рішення суду.

Завтра депутати почнуть розглядати, дві з трьох вимог протестувальників, бо, окрім недоторканності, у порядку денному також стоїть закон про відкриті виборчі списки. Проте організатори мітингу ще не визначились: чи стане це приводом розходитись.