Рішення продати свій голос виборці зазвичай пояснюють бідністю і розчаруванням. І лише кожен п’ятий готовий повідомити про порушення.

Читайте також: Скільки українців готові захищати країну зі зброєю: соціологічне дослідження

В Україні немає резонансних розслідувань злочинів, які б могли б слугувати потенційним барєром для порушників,
– сказав керівник Комітету виборців України Олексій Кошель.

У поліції вважають навпаки. Гучних справ немає, бо виборцям не розтлумачили: що злочин, а що ні. Зокрема, лише 14% опитуваних в курсі, що за продаж голосу є відповідальність

За останні три роки , на котрі припали президентські, парламентські, місцеві вибори та в об'єднані громади, поліція до суду відправила лише 95 кримінальних проваджень. За отриманих 300 гривень виборець сплачує до восьми тисяч штрафу. А от кандидатів, які грішать по-крупному, поліція не чіпає, бо ті навчились підкуповувати виборців без грошей.

Читайте також: Українці вірять, що миротворці допоможуть завершити конфлікт на Донбасі, – соціолог

"Комітет виборців не зустрічав жодного населеного пункту, за винятком невеликих сіл, куди б кандидати не йшли з майданчиками, з пофарбованими під'їздами тротуарами, лавочками і так далі", – пояснив Олексій Кошель.

Відтак ОПОРА ініціює зміни до виборчого законодавства, у правоохоронців є теж свої пропозиції, чимало активістів виступають за скасування мажоритарки. Бо через неї здійснюється 70% підкупу виборців.

Більше – дивіться у сюжеті.