Електронний квиток у київському метро: назвали дату нововведення

31 липня 2017, 13:34
Читать новость на русском

З 2 серпня 2017 року Київський метрополітен планує запустити пілотний проект з продажу одноразових квитків з QR-кодом замість жетонів.

Про це на брифінгу 31 липня заявила речник КП "Київський метрополітен" Наталія Макогон.

"У середу 2 липня ми запускаємо пілотний проект з переходу від жетона на квиток з QR-кодом", – прокоментувала Наталія Макогон.

Речник метрополітену закликала пасажирів метро перевірити свої транспортні витрати і відмовлитися від жетонів.

Читайте також: В Києві сьогодні здорожчав проїзд у громадському транспорті: відомі ціни

Якщо кияни користуються метрополітеном регулярно, то, за словами Наталії Макогон, буде вигідно користуватись карткою. Пасажири зможуть купити певну кількість поїздок зі знижкою та перевіряти свої подорожі час від часу. Відповідно, користувачам метро не доведеться щодня стояти у черзі за одним квитком.

За словами речника метрополітену, більша половина пасажирів уже відмовились від одноразових жетонів на користь карток. Сьогодні, 31 липня, останній день, коли можна використати зелені жетони для проїзду в київському метрополітені. З 1 серпня метро переходить на сині жетони.

Читайте також: У черкаських тролейбусах запровадили електронну оплату квитків

Учасники брифінгу оголосили дату, коли київський метрополітен остаточно перейде на квитки з QR-кодом. Першою автоматизованою станцією метро, яка повністю відмовиться від жетонів стане станція "Кловська".

З 1 вересня ми готові остаточно перейти на жетони нового зразка. Ціна квитка буде з новою підвищеною вартістю – до п’яти гривень за разову поїздку,
– повідомив перший заступник начальника КП "Київський метрополітен" Валерій Гавриленко.

В Україні запроваджують новий вид безготівкових платежів. Заплатити майже за будь-яку послугу стане можливо з мобільного рахунку.

Нагадуємо, що найближчим часом у Києві оголосять тендер на закупівлю обладнання для запровадження електронного квитка. Система єдиного електронного квитка розробляється на базі КП "Київський метрополітен" та "Київпастранс".