Головні новини 25 березня: Похорон Вороненкова, декларація Савченко

26 березня 2017, 09:02
Читать новость на русском

У Києві відбулася церемонія прощання з колишнім депутатом Держдуми Росії Денисом Вороненковим, народний депутат і українська льотчиця Надія Савченко оприлюднила свою електронну декларацію за 2016 рік, у Білорусі відбулися масові затримання у День Волі.

Київ попрощався з Вороненковим

Спершу у Володимирському соборі Києва відбулося відспівування вбитого політика, а потім його поховали на напівзакритому Звіринецькому кладовищі.

Зауважимо, що прийшли попрощатися з колишнім депутатом лише його рідні та близькі, щоправда з Росії нікого не було.

Зокрема, на заході були присутні його дружина Марія Максакова, колишній депутат російської Думи Ілля Пономарьов, з яким політик ішов на зустріч перед тим, як його застрелили, а також російська активістка Ольга Курносова.

Також з’явилися цікаві подробиці щодо самого екс-депутата та його кілера.

Так, Ілля Пономарьов зауважив, що Вороненков володів інформацією про війська спеціального призначення, які взаємодіяли і з українським "Беркутом" під час подій Євромайдану.

Натомість Антон Геращенко розповів нові деталі про кілера – за його словами Павло Паршов виконував завдання російських спецслужб ще з 2014 року.

Гроші Надії

За 2016 рік позафракційний депутат Верховної Ради Надія Савченко задекларувала 423 105 гривень доходів.

Так, із отриманих доходів – 87,8 тисяч гривень склала депутатська зарплата, 169,9 тисяч гривень – забезпечення депутатської діяльності, 165,4 тисяч гривень – гонорари. Проте за що ці гонорари отримані – не вказано.

Готівки, вкладів у банках та авто, згідно з декларацією, у Савченко немає, натомість вона володіє нематеріальним активом – авторське право на книгу "Сильне імя Надія", вартість якого 30 тисяч гривень.

Щодо нерухомого майна: Надія Савченко разом із сестрою та матір’ю володіють правами на квартиру у Києві площею 72 квадратних метри.

Вимога Україні з боку Брюсселя

Європейський комісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган після переговорів з віце-прем’єром Іванною Климпуш-Цинцадзе заявив, що Україна має скасувати скандальні зміни до закону про е-декларування, згідно з якими антикорупційні активісти та їх контрагенти мають подавати декларації.

"Е-декларації мають на меті боротьбу з корупцією у публічній адміністрації – а не протидію роботі громадянського суспільства. Зміни до закону про електронне декларування є кроком назад, а не кроком вперед, і мають бути переглянуті", – сказав комісар з нотками вимоги.

День НеВолі у Білорусі

У Білорусі відбулися масові арешти людей, які вийшли на майдани з нагоди Дня Волі. Першим уночі проти 25 березня затримали відомого поета та опозиційного лідера Володимира Некляєва, який якраз і є одним із організаторів масової акції, а потім у Мінську та інших містах затримали від 300 до тисячі осіб.

Зауважимо, що протестувальників почали затримувати ще до початку акції, оскільки на них уже чекали силовики з палицями та щитами.

В автозаки пакували усіх, кого встигли впіймати. Серед затриманих і чимало тих, що лише проходили повз. У числі затриманих також і журналісти, зокрема й іноземні. Крім того, під варту взяли кількох білорусів, які постійно проживають в Україні.

У зв'язку з цим 26 березня в Україні проведуть низку акції проти репресій білоруських активістів.

Невинні жертви терористів Донбасу

У суботу, 25 березня, у Зайцевому у дворі приватного будинку знайшли убитих двох мирних жителів. Вони постраждали від мінометних обстрілів бойовиків.

Попередньо встановлено, що вони перебували на вулиці, коли бойовики почали мінометний обстріл населеного пункту.