Хронологія подій 9 грудня: Урядовий квартал ретельно зачистили від людей
У Києві після мільйонного мітингу цілий день було неспокійно. Зранку в центр міста почали звозити бійців внутрішніх військ. Вночі правоохоронці почергово почали штурмувати блок-пости опозиції і повністю взяли під контроль частину Києва з найважливішими адмінбудівлями.
На ранок 9 грудня, після найбільш масового за всі дні Євромайдану мітингу, заблокованими були усі стратегічно важливі вулиці. Мітингувальники оточили своїми барикадами так званий урядовий квартал. Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк сказав, однак, що політики можуть добиратись на роботу пішки.
Похвилюватись людей на Майдані змусила наступна інформація - до Василькова прибув загін “Беркуту”, який заблокував мітингувальників, що перекривали виїзди із військової частини. Після цього вісім автобусів із 730-ма спецпризначенцями виїхали в бік Києва.
Бійці з внутрішніх військ та правоохоронці поступово почали розміщувати живі кордони в центрі столиці. Їхні транспортні засоби з'явились на Хрещатику та Європейській площі.
Працівники апарату КМДА вдень почали виносити з кабінетів документи та оргтехніку. Водночас у будівлі прозвучала інформація про підготовку до штурму КМДА, тому координатори мітингувальників наполегливо просять усіх сторонніх покинути будівлю.
Мітингувальників можуть винести з КМДА “за руки, за ноги”, - сказав регіонал Володимир Олійник.
Опозиціонери, крім того, почали готуватись до штурму головного Євромайдану. Туди ж, на Майдан Незалежності, прибули представники посольств країн Євросоюзу.
Президент України Віктор Янукович підтримав ідею першого Президента незалежної України Леоніда Кравчука щодо загальнонаціонального круглого столу. Чотири українські президенти мають зустрітись 10 грудня.
У вівторок, 10 грудня, в Україну прибуває також віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон, яка пробуде у Києві два дні.
Столиця потерпає від заторів. Але водії кажуть, що задля Майдану готові миритись з такими незручностями.
Після обіду силовики почали відтісняти пікети на вулицях Грушевського та Лютеранській.
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка вважає, що мирні вуличні акції переросли в агресію. Тому він закликає мітингувальників покинути адміністративні будівлі Києва.
Початок зачисток в урядовому кварталі МВС пояснило так - міліція звільняє від мітингувальників проїзні частини вулиць.
Представники СБУ штурмували офіс партії "Батьківщина". Силовики увірвались також в редакції декількох видань, які розташовані у тій самій будівлі.
На станціях метро Хрещатик і Майдан Незалежності правоохоронці шукали, але не знайшли вибухонебезпечні предмети.
Ввечері розпочинається серйозний штурм блок-постів опозиції.
“Беркутівці” розпочали демонтаж барикад євромайданівців у центрі Києва. На підмогу силовикам сюди прибула й снігозбиральна техніка.
Нардепи від опозиції та журналісти повідомляють про "жорсткі зачистки".
Мітингувальників значно менше, ніж самих військових і правоохоронців. Активісти хоч і намагались чинити опір, але їх одразу ж оточували чи відтісняли.
Міліція каже, що допомагає працювати комунальникам.
Зачистка останнього блок-поста відбулась найбільш брутально. Оборону на вулиці Лютеранській тримали свободівці. Між "беркутівцями" та мітингувальниками виникли сутички.
Тут з обох боків постраждали близько десяти осіб. Медики на місці надали потерпілим першу допомогу, але нікого не госпіталізовували.
На розі вулиць Шовковичної та Богомольця УДАР віддав барикади без спротиву.