У Карпатах загинув відомий київський нейрохірург Ямінський: що трапилось
Під час проходження туристичного маршруту горою Стримба біля Колочави, що у Закарпатській області, загинув чоловік. У 55-річного киянина стався серцевий напад. Журналістам стало відомо, що загиблий турист – відомий нейрохірург Юрій Ямінський.
До рятувальників надійшло повідомлення від туристичної групи про те, що чоловікові стало погано 12 серпня, повідомляє пресслужба ДСНС Закарпаття.
Читайте також Рятувальники спустили з Говерли 6 людей: їм стало зле – подробиці
Виявилось, що у 55-річного киянина стався серцевий напад під час проходження маршрутом на гору Стримба, що біля села Колочава Міжгірського району.
О 19:00 рятувальники та медичні працівники прибули до місця події, де виявили тіло туриста без ознак життя,
– йдеться у повідомленні.
Рятувальники доставили тіло загиблого до Колочави та передали правоохоронцям.
Зверніть увагу Туризм під контролем рятувальників: перед походом в гори треба заповнити онлайн-форму
За даними рятувальників, маршрут, яким підіймався загиблий, нескладний: він розрахований на один день та є популярним у туристів у Колочаві. Можливо, причиною погіршення самопочуття чоловіка стала спека.
Що відомо про загиблого
Укрінформ з посиланням на власні джерела повідомляє, що загиблий чоловік – це відомий київський нейрохірург Юрій Ямінський.
Він був доктором медичних наук та працював в Інституті нейрохірургії імені Ромоданова НАМНУ.
Юрій Ямінський / Фото "Української правди"
Рекомендації для людей, що збираються у гори:
- Не плануйте подорож наодинці, бо небезпечно. Іноді шанс вижити одному в горах складає 50 на 50. Краще зібрати групу людей, яку очолить досвідчений турист.
- Навіть за найкращого прогнозу погоди візьміть із собою вітрозахисний костюм (він займає дуже мало місця), теплі речі та поліетиленову накидку від дощу. Кожен дорослий повинен мати сірники в захищеній від вологи упаковці. Не забудьте також про аптечку, де обов’язково має бути еластичний бинт.
- Одягніть зручний спортивний одяг, взуйте спеціальні гірські черевики або хороші кросівки.
- Перед виходом на маршрут ознайомтеся з прогнозом погоди на наступні кілька днів та зареєструйтеся в найближчому гірському пошуково-рятувальному відділенні.
- При сильному дощі чи граді, зупиніться й перечекайте негоду, але не робіть цього під одиноко стоячим деревом, на узліссі або на березі водойми.
- Не влаштовуйтесь на нічліг високо в горах, звідки в екстреному випадку важко спуститися вниз.
- У горах ходіть туристичними стежками, не шукайте в нетрях зустрічі з дикими звірами.
- Не залазьте без страховки на скелі та кам’яні брили.