Київські школярі отримали підручники з російською пропагандою

26 серпня 2015, 22:09
Читать новость на русском

Посібник із російської мови з відповідною символікою та імперським змістом отримали учні в одній із київських шкіл. Міністерство освіти запевнило, що вилучило книжку зі списку рекомендованих ще минулого року.

Двоголовий орел та зображення Кремля — такий підручник з російської мови для дев’ятого класу отримав учень однієї зі столичних шкіл. На дивне оформлення посібника звернула увагу мати школяра Оксана Якушина. Та коли почитала тексти, сумнівів не залишилось — обгортка відповідає змісту. Це агітка "русского мира". У підручнику чимало ілюстрацій, які акцентують на російських символах: балалайки, оспівування імперських подвигів. А от самої граматики зовсім мало, каже Оксана.

Про свою знахідку Оксана повідомила у соціальній мережі. За добу її пост поширило майже півтори тисячі користувачів. Вимагають покарати винних. Та знайти їх не так просто. Адже на підручнику чітко зазначено, що він рекомендований Міністерством освіти України. Однак, у відомстві кажуть — вилучили зі списків цей посібник ще минулого року. І саме через його ідеологічний акцент.

Видавництво, яке цього літа віддрукувало свіжі підручники, на своєму сайті розгорнуло цілу агіткампанію. Мовляв, саме цей підручник користується в Україні неабиякою популярністю. Те, що знехтували думкою Міносвіти, його директор пояснює технічними причинами. Втім, і школа не мала права видавати школярам такі підручники, кажуть у Міносвіти. Вона повинна була перевірити, чи є вони у переліку рекомендованих. Директор школи, яка опинилась в епіцентрі скандалу, схвильований не на жарт. Але в чому проблема — не розуміє.

Читайте також: Україномовна школа на звільненій території опинилася під загрозою

Він запевняє, що для учнів дев’ятого класу таки знайшли інший підручник. Після розголосу у столичній школі від цього одіозного підручника вирішили відмовитися. Але гарантій, що ця агітка "русского мира" не з’явиться в іншій школі — нині не дає ніхто.

Автор сюжету — Іванна Добросинець.

До слова, на Херсонщині учні четвертих та сьомих класів залишилися без підручників. У Міносвіти навчальну програму змінили, а от книжки під неї не надрукували.