У КМДА пообіцяли витратити на інфраструктуру Києва понад 13 мільярдів гривень за рік

5 листопада 2021, 20:23
Читать новость на русском

У 2022 році влада Києва планує витратити на будівництво, реконструкції та капітальні ремонти міської інфраструктури 13,2 мільярда гривень. Така сума передбачена у проєкті Програми економічного і соціального розвитку столиці на 2021 – 2023 роки.

За словами директорки Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталії Мельник, 6 мільярдів гривень підуть на капітальні вкладення, а ще 7,2 мільярда – на капремонти.

Актуальне Кличко звільнив свого заступника через затягування будівництва Подільського моста

Медицина та освіта не залишаться без коштів

Чиновниця запевнила, що істотне фінансування отримають й інші сфери. Суми там будуть меншими, однак достатніми для реалізації важливих проєктів.

За прогнозом фінансування, у 2022 році найбільші обсяги коштів буде спрямовано на розвиток транспортної інфраструктури та дорожнє господарство – 7,2 мільярда гривень, житлово-комунальне господарство – 3,4 мільярда гривень, освіту – 1,4 мільярда гривень та охорону здоров’я – 445,2 мільйона гривень,
– сказала Мельник.

Що планують змінити у новому році

  • Оновлення дорожнього фонду.
  • Розвиток міської транспортної мережі: метрополітен, мережу рейкового транспорту, паркувального простору та велоінфраструктури.
  • Реконструкція житлового та ліфтового господарства.
  • Створення закладів соціальної підтримки та захисту.
  • Покращення умов у закладах освіти – особливо у густонаселених мікрорайонах столиці.
  • Реконструкція закладів культури та спорту.

Мельник наголосила, що пріоритет надаватиметься завершенню вже початих об’єктів, а також тих, які фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку.

Що стосується об’єктів капітального ремонту, то першочергово робитимуть ті, котрі перемогли у конкурсі Громадського бюджету, і ті, які обов'язково мають бути завершені до кінця 2022 році.

У Києві з'явилося "розумне" освітлення

На вулиці Джона Маккейна в Печерському районі встановили нову енергоефективну систему освітлення. Оператори за допомогою пульта або додатка у смартфоні зможуть регулювати яскравість світла ліхтарів, лагодити їх, стежити за споживанням енергії і навіть підлаштовувати час роботи під схід та захід сонця.