Оголосити страйк — ще не означає його організувати, — Положинський (Відео)
Відомий український співак, який під час штурму Банкової намагався заспокоїти активістів Євромайдану і переконанати не вестися на провокації, спробував пояснити, що власне відбувається зараз у країні і як сьогодні, на його думку, слід діяти українцям.
"До пуття не розумію, що відбувається, тому зараз більше уваги приділяю посиленню громадянської активності, об'єднанню активних громадян в одну велику силу — дієву, активну, розумну у своїх діях, зважену, добре організовану. Саме в цьому напрямку я зараз скеровую більшість своїх зусиль, і, звісно, намагаюся, аби ці громадянські зусилля так чи інакше координувалися із офіційною позицією нашої Об'єднаної опозиції і в потрібний момент просто тиснули на них, аби ті не тільки говорили, але й діяли.
Три дні люди чекали пропозицій і конкретних дій від очільників опозиції, а водночас шукали свої відповіді на питання. І коли зрозуміли, що можна чекати "майскій мєсяц", дуже довго, то самі вирішили ініціювати якісь речі. Знаю, що 2 грудня збиралося кілька різних ініціативних груп, і на зібрання однієї із них запросили мене. Ми спільно виробили ідею створити такий громадський рух під назвою, зараз вона дуже умовна, — "Лоббі Майдану". Мета цього руху — об'єднувати уже існуючі громадянські групи, об'єднання, ініціативи тощо з відомими чи невідомими громадськими активістами і просто з людьми, які прагнуть змін і хочуть щось робити, але не знають що і як, бо не отримують необхідної інформації. Усе це потрібно обєднувати у велику силу, аби краще організовувати діяльність і функціонування самого Майдану, моніторити дії Об'єднаної опозиції та її лідерів, тиснути, коли треба, аби вони діяли в інтересах своїх власних чи своїх партій, а людей, які живуть в Україні і хочуть цю країну змінити на краще.
Які зараз основні ініціативи відбуваються? Як мені повідомили, створено інформаційний центр на Майдані, який займатиметься передовсім поширенням інформації в межах самого Майдану, тобто координуватиме дії людей, які приїжджають до столиці; там людям вказують, з ким вона може об'єднатися і який обсяг робіт виконувати, натомість люди можуть приносити уже готові пропозиції та ініціативи. Ми також залучатимемо людей, аби виносити агітацію й за межі Майдану, бо потрібно агітувати людей, які змушені їздити на роботу, бо оголосити страйк — ще не означає його організувати, адже організація всеукраїнського страйку — дуже непроста робота. Для цього потрібно провести велику підготовчу роботу і мати страйкові комітети на всіх, бодай великих, підприємствах України. Цього, я впевнений, немає, а від того, що ми кричимо "Страйк! Страйк! Страйк!" сам страйк не розпочнеться. Я не впевнений, що страйк зараз узагалі можливий, бо люди мали готуватися (банально відкладати гроші на чорний день, запасатися продуктами), людям потрібно працювати, щоб заробляти на життя. Не всі мають такі статки, як наші депутати і не всі мають можливість забезпечувати своє життя навіть не виходячи на роботу, що також робить багато наших депутатів.
Тому зараз потрібно агітувати людей, залучати до акцій протесту, переконувати, що від нас щось залежить, що це не політики грають у свої ігри, а громадяни України намагаються створити прообраз громадянського суспільства у майбутньому. І якщо хтось зараз скаже, що Положинський намітився у політику, це — не правда, бо я завжди був прихильником того, щоб громадяни України перетворювалися на активну громадянську силу, яка не пасивно чекає, що скажуть люди нагорі, а сама впливає на процеси, формує і контролює владу і ми зараз намагаємося донести до людей, що від них багато чого залежить. Можете навіть не виходити на Майдан, якщо ви вважаєте, що там надто холодно, чи це не ваша справа, можна працювати вдома, є інтернет — розповсюджуйте інформацію, агітацію, є дуже багато можливостей", — розповів Сашко радіо УКУпочці, яке надало інформацію каналу "24".