Особисті речі загиблих Героїв АТО виставили в столичному музеї
Вони поклали життя в Ілловайському котлі. У серпні 2014 року, намагаючись вирватися із пастки ворога, загинуло 366 українських військових. Це лише офіційна статистика. За неофіційною тоді полягло більше тисячі солдатів. Напередодні третьої річниці трагедії Національний музей історії України у Другій світовій війні організував зустріч військовослужбовців з батьками загиблих героїв.
Фотографії та особисті речі мати Героя, який загинув в Іловайському котлі, передала музею. Його чашка, шарф самооборони Майдану і військовий ліхтарик. У музеї зібрали більше 2,5 тисяч пам'ятних речей. Одяг військових, годинники, фотографії.
Показувати найстрашніші, найтрагічніші події, а також приклади героїзму, які були на війні, приклади самопожертви хлопців. Особливо добровольців 2014 року, які знали, в якій ситуації, але залишились в тому оточенні,
– зазначила старший науковий співробітник музею Наталія Гамарник.
18 серпня 2014 року українські війська, переважно добровольчі батальйони, увійшли в Іловайськ. Однак вже 23 серпня Російська Федерація ввела в Україну свою регулярну армію. Зайшовши з тилу, ворожі війська оточили Збройні сили України.
Читайте також: Легендарний офіцер 72-ої механізованої бригади отримав почесний орден
Події тих днів увійшли в історію, як Іловайський котел. Вже 28 – 29 серпня бойовики та російська армія пообіцяли надати коридор для виходу українських військ, однак це виявилося пасткою. Коли українські солдати виходили з оточення, ворог поливав їх вогнем.
Під час прориву з Іловайська загинуло 366 військових. Це офіційно. Не офіційно, втрати значно більші – близько тисячі людей. Результати розслідування подій під Іловайськом ГПУ завершила лише декілька днів тому. Ці матеріали, як доказ того, що на Донбасі воюють російські війська, передали до Гаазького трибуналу.