Перед посольством Росії в Києві поставили 11 зламаних дверей: фото акції
На Повітрофлотському проспекті, перед посольством Росії, відбулась акція на підтримку кримських політв'язнів. Там встановили 11 зламаних дверей. Вони символізують життя громадянських журналістів і кримських татар.
Мистецька акція протесту відбулась 21 лютого. Крім Києва, її організовують у період з 21 по 26 лютого під час Тижня спротиву окупації Криму перед посольствами Росії у Варшаві та біля Бранденбурзьких воріт у Берліні.
До теми Київ не покинемо, – Меджліс кримськотатарського народу про загрозу нападу Росії
Що символізує інсталяція
Акція підтримки кримських татар у Києві відбулася в межах міжнародного проєкту "Крим, 5-та ранку". Авторка ідеї Оксана Гончар розповіла, що зламані двері є центральним візуальним образом вуличного перформансу. За її словами, сотні кримських татар постійно чекають, коли їхні двері зламають.
Триває Тиждень спротиву окупації Криму / Дар'я Вереньова, 24 канал
"Спецслужби не стукають у двері, чомусь завжди хочуть їх вибити. Роблять це о п'ятій ранку – коли люди – особливо беззахисні та не можуть розраховувати на допомогу адвокатів чи розголос в медіа", – розповіла Гончар.
Тарас Тополя / Фото Дар'я Вереньова, 24 канал
Ірина Славінська та Тарас Тополя / Фото Дар'я Вереньова, 24 канал
У Києві відбулась акція на підтримку кримських татар / Фото Дар'я Вереньова, 24 канал
Хто долучився до акції
Під час відкриття інсталяцій відбулись читання уривків п'єси "Крим, 5-та ранку". Участь в акції взяли музикант Тарас Тополя, журналіст Юрій Макаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, солістки групи Dakh Daughters.
Зверніть увагу! Наразі Росія за вигаданими звинуваченнями у терористичній чи диверсійній діяльності переслідує 130 українців у тимчасово окупованому Криму.
Рефат Чубаров / Фото Дар'я Вереньова, 24 канал
Акцію проведуть у Варшаві та Берліні / Фото Дар'я Вереньова, 24 канал
Черговий незаконний вирок для кримських татар
У Росії до 11 років колонії суворого режиму засудили 2 кримських татар – Вадима Бектемирова та Зекір'ю Муратова. Їх звинуватили у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір", яку окупанти визнали екстремістською.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що для Зекір'ї Муратова вирок фактично є довічним, оскільки він має хронічні захворювання та групу інвалідності.