У Києві прощаються з Борисом Патоном: відео й фото з похорону науковця
У Києві 22 серпня відбувається прощання з видатним українським науковцем Героєм України Борисом Патоном. Церемонія прощання розпочалася близько 10 години ранку, а сам похорон відбудеться на Байковому кладовищі близько 13-ої.
Хто прийшов попрощатися з Борисом Патоном
Прощання відбувається у клубі Кабінету Міністрів Украни з 10:00 до 12.00. Про це повідомляє Національна академія наук, незмінним керівником якої багато років був Патон.
Радимо ознайомитись Помер Борис Патон: що відомо про видатного науковця
Науковці зазначили, що запам'ятають багаторічного очільника Академії "передусім як людину зі світлим розумом, небайдужим серцем, теплим гумором і високою людяністю".
На церемонію прощання з Борисом Патоном прийшло дуже багато людей, розповіла журналістка 24 каналу. Аби попрощатися з науковцем, люди вишикувалися в чергу, а впускають усередину їх незначними групами.
Початок церемонії прощання з Борисом Патоном: дивіться відео
Також на церемонію прощання з науковцем прийшов Володимир Зеленський. Президент України був у супроводі першої леді Олени Зеленської.
Володимир й Олена Зеленські попрощалися з Патоном: дивіться відео
Також не залишився осторонь і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він заявив, що разом з Борисом Патоном Україна проважає у вічність цілу епоху.
Пам'ять про нього залишається жити у численних працях, публікаціях, винаходах і серцях поколінь. Дякуємо йому за це. Вічна пам'ять,
– написав глава уряду у своєму телеграмі.
Прощання з Борисом Патоном: дивіться фото
Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:
Що відомо про Бориса Патона
- Борис Патон народився 14 листопада 1918 року у Києві ще за часів УНР.
- Впродовж 58 років він був президентом Національної академії наук України (з 1962 року). Після проголошення Незалежності України став першим в історії, кого нагородили званням Героя України.
- За час своєї професійної діяльності Патон став автором понад 400 різних винаходів у сферах зварювальних процесів, металургії і технології металів.
- Саме під його керівництвом винайшли електрошлаковий спосіб зварювання, що стало революцією в цій сфері. Також він був головним ініціатором створення технології зварювання живих тканин, що й нині використовується в хірургії.