Пожежа під Києвом: головне про смертельну катастрофу

9 червня 2015, 23:45
Читать новость на русском

8 червня пізно ввечері Україну сколихнула тривожна новина: під Києвом трапився вибух на нафтобазі. Журналісти Телеканалу новин "24" весь день відслідковували розвиток подій.

8 червня ближче до вечора у селищі міського типу Глеваха, що поблизу Василькова, пролунав вибух на нафтобазі. Одна людина загинула ще 5 отримали поранення. Розпочалося горіння пального.

Читайте також: Спецпроект. Пожежа під Києвом: такого в Україні не було з 60-х

Уночі 9 червня вогонь охопив уже 7 резервуарів з пальним. Всього їх там 17. О 8-мій ранку пролунав новий надпотужний вибух. Загорілися усі 17 резервуарів. Під час вибуху на нафтобазі перебувало 30 рятувальників. 27 змогли втекти. Троє зникли безвісти. 6 потрапили з опіками до реанімації.


Фото: Прес-служба ДСНС

Понад 14 тисяч тонн палива в один момент вибухнули. За 100 метрів від нафтобази — ще одна така ж, але іншої компанії. З другого боку — військова частина, буквально нашпигована боєприпасами. У будь-який момент міг пролунати новий, ще потужніший вибух. Через силу полум'я пожежники не могли навіть почати гасити пожежу.

Окрім потужного вогню, гасити пожежу заважала і конструкція бази. Адже під час її зведення порушили всі можливі норми будівництва. А персонал навіть не мав чим загасити полум'я у зародку.

Вдень 9 червня на місце прибули високопосадовці. А Порошенко негайно скликав штаб ліквідації наслідків катастрофи у Василькові. Урядова комісія вирішила виділити постраждалим гроші.

Тільки під вечір клуби диму почали ставати дедалі меншими, а вогню вже майже не видно. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що з вогнем впораються вже до ранку. Близько 22-ї пожежникам вдалось локалізувати епіцентр полум'я.


Фото: Прес-служба ДСНС

У підсумку внаслідок катастрофи загинуло четверо людей: троє рятувальників та один цивільний. Серед основних версій причин пожежі — грубі порушення правил зберігання нафтопродуктів, технічна складова і навмисний підпал. Однак фахівці найбільше схиляються до версії про халатність працівників і порушення правил безпеки.

Тим часом у Києві рівень небезпечних речовин у повітрі вже перевищив гранично допустимі норми. Дороги столиці поливатимуть водою. Екологи дали людям поради, як уберегтися від отруєння шкідливими речовинами.

Людей із найближчих від пожежі сіл довелося евакуювати, втім, це відбувалося без примусу.