Про це виданню "ГОРДОН" розповіла хімік-токсиколог, кандидат фармацевтичних наук, фахівець з токсикологічної та аналітичної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Зофія Кубрак.

Пожежі на нафтосховищах завжди дуже небезпечні хоча б тому, що утворюється багато побічних речовин, у тому числі чадний газ,
— сказала експерт.

"Зараз все залежить від того, куди дме вітер, але я б рекомендувала жителям прилеглих населених пунктів виїхати на кілька днів, щоб не дихати отруєними речовинами. Дітей і старших людей точно треба евакуювати… Хмара від пожежі поступово розсіється, але якщо буде дощ, отрута буквально буде падати на населені пункти", — зазначила Кубрак.

Щоб не отруїтися токсичними викидами після пожежі, експерти радять таке:

  1. Жителям населених пунктів, які розміщені в районі пожежі, виїхати на кілька днів у безпечне місце, щоб не дихати отруєним повітрям. Державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки визначила небезпечну зону радіусом 10 км від епіцентру пожежі.
  2. Тримати вікна зачиненими. Однак сильно це не допоможе, коли на вулиці спека.
  3. Треба пити багато молока, це універсальний детоксикант при всіх отруєннях.
  4. Утриматися від споживання будь-якої городини (овочів та фруктів з власних городів).
  5. Не потрапляти під дощі. У випадку, якщо цього не вдалося уникнути, — ретельно вимитись й випрати одяг.

Нагадаємо, міська рада Василькова рекомендує вивезти з міста дітей і вагітних жінок через пожежу на нафтобазі під Києвом.