Суд переніс розгляд касаційної скарги прикордонника Колмогорова
Засідання Вищого спеціалізованого суду, де мали розглядати касаційну скаргу засудженого прикордонника Сергія Колмогорова перенесли на 6 листопада. Причиною цього стало те, що прокурор не зміг з'явитися до зали суду.
До будівлі суду прийшло багато ветеранів АТО, прикордонників та народні депутати, вони сподіваються на те, що суд перегляне вирок, про це у прямому ефірі повідомила кореспондент 24 Каналу Анна Калюжна.
Читайте також: На судову реформу в Україні з’явилася влучна карикатура
Наразі група підтримки Сергія Колмогорова зайшла до Генерального прокурора України Юрія Луценка. Вони пішли з’ясувати, чому сьогодні на суд не з’явилася сторона обвинувачення, через що і було перенесено засідання. Також з’ясувати, чому українських захисників судять за те, що вони виконують свій обов’язок та безпосередні накази командування.
Сьогодні до суду прийшло дуже багато людей, не всі навіть змогли потрапити до зали засідання. Активісти вважають, що Сергій виконував безпосередній наказ. Так вважає і командування прикордонної служби.
Будемо захищати нашого військовослужбовця. Суд покаже свою неупередженість, покаже те, що Конституція і закони України вище всього. І рішення суд прийме стосовно нашого військовослужбовця відповідно до законів і Конституції України,
– зазначив перший заступник голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.
Сам Сергій дуже хвилюється через те, що відбувається. Він стоїть на своєму: він виконував безпосередній наказ, виконував устав і вважає себе ні в чому не винним.
Ми діяли згідно з всіма нормами всіх законів. Моя позиція незмінна і така буде завжди. В Маріуполі все робили спеціально для того, щоб якнайшвидше закрити справу і закрити людину. А тут вже зовсім інші люди, зовсім інші погляди,
– розповідає підозрюваний Сергій Колмогоров.
Читайте також: Для чого насправді Україні Антикорупційний суд
Військові та волонтери не можуть збагнути як так сталось, що командування спохватилось лише тоді коли Сергієві у Маріуполі присудили 13 років позбавлення волі. Потім Апеляцій суд в тому ж таки Маріуполі підтвердив цей вирок. Командування тоді, за словами активістів, не приходило, а прийшло лише на сьогоднішнє засідання.
Ініціативна група підтримки буде вимагати, аби Сергія звільнили негайно і випустили з в’язниці, бо вони вважають таке рішення щодо нього незаконним. У прес-службі Генеральної прокуратури поки що слухавки не беруть і з журналістами не спілкуються.
Нагадаємо, у 2014 році на блокпосту у Маріуполі військові побачили автомобіль, який ніби то подавав сигнали в море. Саме тоді на Сході були дуже напружені події, тому здогадка була, що це розвід група. Цей автомобіль не зупинився ні на першу вимогу, ні після попереджувальних пострілів. Після цього прикордонники розстріляли машину, в результаті обстрілів загинула жінка, яка на той час перебувала в авто. Чоловік, який був за кермом, спочатку написав заяву до поліції, після чого і почали судити прикордонника Сергія Колмогорова. Потім чоловік втік до Росії.
Командувач Сергія і досі вважає що це була диверсійна розвідувальна група від Росії.