У Києві немає місця для кримських переселенців, — "Без кордонів"

1 квітня 2014, 15:19
Читать новость на русском

Як повідомила представник проекту "Без кордонів" Руслана Панухнік у столиці не залишилося місць для поселення кримських переселенців.

За її словами, у Києві та області фактично не залишилося місць у державних санаторіях та базах, де можна було б поселити кримчан, які вирішили переїхати з Криму через російську окупацію. Про це повідомляє УНН.

"Київ - це сьогодні проблемна точка для поселення кримчан та мешканців інших неспокійних регіонів України. Тут вже немає де поселяти. А кримчани продовжують проситися до нас", - розповіла Панухнік.

Читайте також: Влада Росії дозволила кримчанам стати росіянами, залишивши собі паспорти України

Активістка додала, що з їх організацією по цьому питанню співпрацюють органи державної влади, зокрема КМДА. Проте, сьогодні залишається сподіватися хіба що на пропозиції та ініціативи приватного сектору.

"Знаю, що зараз ще поселяють у двох санаторіях у Пущі Водиці. Однак там далеко не найкращі умови, адже є тільки "коробка", тобто стіни і дах над головою. А от продуктів, білизни, засобів гігієни там постійно не вистачає. А ми стараємося забезпечити бодай мінімальний комфорт", - зауважила Панухнік.

Читайте також: Деякі родини священиків покинули Крим через погрози, — Філарет

Вона також додала, що найбажаніше кримчан приймають у Львові та Вінниці.

"У цих містах розроблені відповідні програми допомоги на муніципальному рівні, тому вони і справляються прекрасно із допомогою. Їх дійсно можна ставити у приклад", - сказала громадський діяч.

Представниця проекту "Без кордонів" розкритикувала політику держави у цьому напрямку. Зокрема відзначила, що державної програми допомоги кримським переселенцям не розроблено, і, у той же час, Україна не звертається по допомогу до міжнародних організацій, хоча і має таку можливість.

Читайте також: Сотні сімей українських військових не можуть виїхати з Криму

"Аби нам допомогли з-за кордону, Україні потрібно звернутися із відповідним проханням до управління Верховного комісару у справах біженців ООН, що працює в Україні, а також до Міжнародної еміграційної служби. Але потрібне офіційне звернення від нашої влади до цих організацій, тільки тоді вони зможуть запустити свій механізм допомоги. Однак Україна поки що по таку допомогу не зверталася", - повідомила Панухнік.