У Києві відтворили масштабний бій за завод "Арсенал": вражаючі фото та відео

25 січня 2020, 19:11
Читать новость на русском

Історики разом із місцевими жителями відтворили поєдинок за столичний завод "Арсенал" 1918 року. Масштабна реконструкція історичного бою більшовиків проти армії УНР вже вчетверте відбувалася в Києві на Арсенальній площі.

Понад сотня людей прийшла подивитися на масштабне видовище. Організатори долучили чимало техніки задля реалістичного відтворення перебігу подій. Про це повідомила кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: На Донбасі активізувались ворожі снайпери: є поранений серед бійців ЗСУ

Учасники заходу в автентичному військовому одязі відтворили один із ключових боїв під час Січневого повстання в 1918 році. Військові стріляли холостими набоями із гармат, гвинтівок та кулеметів тих часів.

Дивіться відео реконструкції бою за "Арсенал":

За словами організаторів, вони пов'язують щорічну реконструкцію бою за завод "Арсенал" із подіями, які відбуваються зараз на Сході. Оскільки, як і 100 років тому, Україна бореться з російськими окупантами. Тоді УНР героїчно боролася, і зрештою у запеклій боротьбі відстояла завод "Арсенал".

Реконструкція бою за завод "Арсенал" / Фото Serhii Nuzhnenko

Крім відтворення поєдинку, всі охочі мали змогу долучитися до традиційної смолоскипної ходи, яка проходила від Арсенальної площі до Аскольдової могили. Саме там поховали героїв бою під Крутами, які чотири дні відстоювали наступ радянських військ, і не підпускали їх у Київ.

Смолоскипна хода / Фото Serhii Nuzhnenko

Один із учасників ходи Роман Маловський поділився власною історією, пов'язаною з цими подіями.

Сестра моєї бабусі, Тетяна Кардіналовська, була одружена з Всеволодом Голубовичем – головою Ради народних міністрів (наймолодший прем'єр в історії України – 24 канал). Їхнім вітчимом був Іван Немоловський (військовий міністр УНР – 24 канал),
– розповів Роман Маловський.

За словами чоловіка, згідно з одними відомостями, Голубович був розстріляний в 1921 році, а Немоловський протримався довше. Він помер десь у Казахстані на висилці, тому що радянська влада не могла такого пробачити.